Thermometer Blue 0

poročilo Olimpija Partizan ABA košarka

Ponedeljek, 7. 3. 2016, 20.28

Olimpija za zmago nad Partizanom potrebovala kar štiri podaljške

Košarkarji Uniona Olimpije so v zadnjem 26. krogu lige Aba po štirih podaljških premagali Partizana s 118:115.

Košarkarji Uniona Olimpije so tekmovanje v ligi Aba končali z nevsakdanjo tekmo. Po kar štirih podaljških oziroma dodatnih dvajsetih minutah igre so premagali Partizan s 118:115. Tekma v dvorani Tivoli je tako trajala dve uri in 35 minut. Z enajstimi zmagami so Ljubljančani tudi najuspešnejše slovensko moštvo v ligi Aba; Krka je dobila deset tekem, Tajfun, ki je osvojil zadnje mesto, pa devet.

Varovanci trenerja Gašperja Potočnika so se tako na najlepši način poslovili od domače publike v ligi Aba. V Tivoliju se je zbralo več kot 3000 gledalcev, ki so za plačano vstopnino videli tri polčase. Večkrat so bili bližje zmagi gostje - prvi podaljšek je zagotovil Dawan Robinson sekundo pred koncem, v tretjem in četrtem podaljšku pa je tudi njim zmanjkalo moči. Tako so zeleno-beli prišli do prestižne zmage ter zanimivih statističnih številk.

Najboljši domači igralec je bil Sava Lešić z 31 točkami in 21 skoki. To mu je naneslo izjemno visok statistični indeks 43, vendar ta ni bil najvišji na tekmi, kakor tudi ne število točk Lešića. Prvi strelec tekme je bil organizator igre Partizana Jamar Wilson, ki je dosegel 41 točk in imel indeks 46.