23.59

Beno Udrih Milwaukee Bucks Indiana Pacers San Antonio Spurs

Sobota, 14. 4. 2012, 23.59

Ničla Udriha, Spurs z 42. zmago lovijo Thunder

Beno Udrih ob porazu Milwaukee Bucks proti Indiana Pacers (99:105) v osmih minutah ni dal točke. San Antonio Spurs z 42. zmago nadaljujejo lov na prvouvrščeno Oklahomo City Thunder.

San Antonio Spurs so osvojili naslov v jugozahodni diviziji, potem ko so v noči na nedeljo s 105:91 premagali Phoenix Suns. Za 42. zmago v sezoni so tekmo v svojo korist odločili že v prvi četrtini (35:13), ko je Tim Duncan dal 13 od svojih 19 točk (imel je še 11 skokov, igral pa je tri četrtine). Največja prednost San Antonia letos je dolga klop: tokrat je točke doseglo kar 13 igralcev. No, pa saj so jo imeli že lani, a v končnici je igralo mnogo manj košarkarjev in tako je sledil hiter izpad.

"Hitro smo jim pobegnili in ohranili prednost. Včasih se zgodi nočna mora, ko hitro narediš razliko, tokrat pa so fantje ostali zbrani in opravili svojo nalogo," je strnil trener Spursov, Gregg Popovich. Tako Spurs ostajajo v igri za prvo mesto po rednem delu zahodne konference. Imajo dve zmagi manj od Oklahome City Thunder, a tudi dve odigrani tekmi manj. Pred San Antoniom je še osem tekem, pred Oklahomo šest.

Steve Nash, ki je večer prej z dvojnim dvojčkom Sunsom pomagal do zmage nad Houston Rockets Gorana Dragića, je igral le v uvodnih šestih minutah. Trener Alvin Gentry je po porazu pojasnil, da se veteran ni počutil dobro in niso želeli tvegati. Tako se ni več vrnil na igrišče. Naigral se ni niti slovenski košarkar Beno Udrih. Ob porazu Milwaukee Bucks proti Indiani Pacers (99:105) je na igrišču prebil slabih osem minut in zgrešil vse tri mete iz igre. Bucksom se končnica vse bolj izmika: za Philadelpio 76ers in New York Knicks zaostajajo za dve zmagi, do konca rednega dela pa imajo le še šest tekem (njihova neposredna tekmeca pa po sedem).

Liga NBA, 14. april:

Los Angeles Clippers : Golden State Warriors 112:104 Paul 28, 13 as., Griffin 20, 9 sk., Robinson 28, 8 as., Thompson 24

Washington Wizards : Cleveland Cavaliers 89:98 Wall 19, 9 as., Crawford 18; Harangody 16, 10 sk., Parker 15

New Jersey Nets : Boston Celtics 82:94 Green 15, Williams 12, 14 as.; Garnett 21, 12 sk., Bass 18, 11 sk.

Memphis Grizzlies : Utah Jazz 103:98 Gay 26, 12 sk., Mayo 20; Jefferson 20, Harris 20

Minnesota Timberwolves : Oklahoma City Thunder 110:115 Beasley 26, Barea 24, 10 as.; Durant 43, Westbrook 35

Milwaukee Bucks : Indiana Pacers 99:105 Ellis 20, Jennings 16, 10 as., Udrih 0, 1 as., 1 sk. (8 min); Hibbert 23, 14 sk., Granger 21

San Antonio Spurs : Phoenix Suns 105:91 Duncan 19, 11 sk., Parker 14; Telfair 21, Redd 13