23.52

liga ABA Union Olimpija Sašo Filipovski Partizan

Ponedeljek, 19. 11. 2012, 23.52

"Ne smem komentirati sodnikov. Videli ste, kaj se je dogajalo."

V derbiju devetega kroga lige ABA je Partizan s 86:82 premagal Olimpijo. Sašo Filipovski ni želel komentirati spornih sodniških odločitev, ki so jezili navijače kot tudi igralce.

Duško Vujošević, trener Partizana "Vesel sem zmage. Mislim, da je bila tekma kakovostna, saj sta igrali dve evroligaški ekipi. Prvi polčas smo igrali zelo dobro. V drugem nismo kontrolirali meta Olimpije za tri točke, kar nam je uspevalo v prvem polčasu. Olimpija je prišla do vodstva. Poškodoval sem nam je prvi organizator igre Leo Westermann. Olimpija je igrala dobro. Obe ekipi sta pokazali željo po zmagi. Ekipa Partizana je zelo mlada. Milutinov še nima 18 let in je igral dobro pod košem. Dal je doprinos zmagi proti Olimpiji, ki ima dobro ekipo. Zmaga proti Cantuju ni naključna. Težko je igrati v Stožicah. Dobro smo zadeli proste mete na tej tekmi."

Sašo Filipovski, trener Uniona Olimpije "V prvem polčasu smo odigrali premehko, premalo fizično čvrsto. V drugem smo bili bistveno bolj borbeni in čvrsti. Zaradi tega smo tudi dobili drugi polčas. Žal mi je za poraz. V končnici smo igrali pametno, vendar zgrešili proste mete in tudi odprte mete. Odločala je ena žoga. Žal nismo zadeli v trenutkih, ko bi lahko. Tekmec je na drugi strani zelo dobro zadeval proste mete. Hvala navijačem za podporo. Užitek je bilo prvič v ligi ABA igrati pred tako publiko. Sodniške odločitve? Ne smem komentirati tega, vi ste pa videli, kaj se je dogajalo."