Golden State Warriors Liga NBA NBA Kevin Durant

Sobota, 27. 4. 2019, 6.37

LIGA NBA, KONFERENČNI ČETRTFINALE, 26. APRIL

Nora tekma rekordnega Duranta ob napredovanju prvakov

Kevin Durant | Kevin Durant je ob zmagi s 129:110 prispeval 50 točk.  | Foto Reuters

Kevin Durant je ob zmagi s 129:110 prispeval 50 točk.

Branilci naslova lige NBA, košarkarji Golden State Warriors so na šesti tekmi konferenčnega četrtfinala v gosteh s 129:110 premagali LA Clippers in napredovali v drugi krog končnice, kjer jih čaka Houston. Junak obračuna je bil s 50 točkami Kevin Durant, ki je postavil osebni točkovni rekord končnice.

Košarkarji Golden State Warriors gostiteljem iz Kalifornije niso dopustili, da bi izsilili sedmo tekmo. Levji delež k zmagi so opravili že do polčasa, ob katerem so vodili z 72:53. Prednost so v tretji četrtini zvišali na +26, na koncu pa slavili s 129:110 in si zagotovili vstopnico za konferenčni polfinale.

Junak obračuna je bil Kevin Durant, ki je gostiteljem že do polčasa nasul 38 točk, kar je njegov rekord, na koncu je osebni rekord na tekmah končnice postavil s 50 točkami. Iz igre je metal 15:26, izza črte je bil njegov met 6:14, zadel pa je tudi 14 od 15 prostih metov. Temu je dodal še šest skokov, pet podaj, blokado in ukradeno žogo, zelo aktiven je bil tudi v obrambnih nalogah.

Ena najboljših predstav, kar jih je videl

"Imel sem opravka z nekaterimi odličnimi košarkarji, a to je bila ena najboljših predstav, ki sem jih videl v življenju," je poudaril trener Golden State Steve Kerr, nekdanji soigralec Michaela Jordana v Chicagu.

"Ena najboljših predstav, kar sem jih videl;" Steve Kerr.  | Foto: Reuters "Ena najboljših predstav, kar sem jih videl;" Steve Kerr. Foto: Reuters

Stephen Curry jih je dodal 24, Draymond Green pa se je podpisal pod trojni dvojček. Ob 16 točkah je vpisal še 14 skokov in deset asistenc. Pri poražencih je 29 točk dosegel Danilo Gallinari, Shai Gilgeous-Alexander jih je dodal 22.

Prvaki so Clipperse tako izločili s 4:2 v zmagah. V naslednjem krogu končnice jih čaka Houston Rockets z Jamesom Hardnom na čelu, ki so v konferenčnem četrtfinalu s 4:1 v zmagah izločili Utah Jazz.