NBA Toronto Raptors Milwaukee Bucks

Sobota, 18. 5. 2019, 6.15

Liga NBA, konferenčni finale, 17. maj

Milwaukee se ne ustavlja, Dončić med finalisti za laskavi naziv

Giannis Antetokounmpo, Milwaukee Bucks | Košarkarji Milwaukee Bucks so pred domačimi navijači dosegli še drugo zaporedno zmago. | Foto Getty Images

Košarkarji Milwaukee Bucks so pred domačimi navijači dosegli še drugo zaporedno zmago.

Na drugi tekmi finala vzhodne konference lige NBA so košarkarji Milwaukee Bucks še drugič zapored ugnali Toronto Raptors (125:103) in so tako z drugo zmago v nizu pred domačimi navijači prišli do vodstva z 2:0 v konferenčnem finalu. V noči na soboto je prav tako vodstvo lige objavilo tudi seznam finalistov za NBA nagrade za to sezono. Med tremi kandidati za novinca leta se je pričakovano znašel tudi slovenski košarkar Luka Dončić, ki je prvi favorit za osvojitev tega naziva.

Košarkarji Milwaukeeja nadaljujejo pot proti finalu lige NBA. Na drugi tekmi konferenčnega finala vzhoda so še drugič zapored ugnali Toronto (125:103) in izid v zmagah povišali na 2:0. Domači košarkarji so vodili skozi celotno tekmo, srečanje so odprli z rezultatom 9:0, Raptors pa so prvi koš dosegli šele po dobrih treh minutah igre. Ob koncu prve četrtine so Bucks vodili s 35:21, do polčasa pa je prednost narasla že na velikih 25 točk. Tudi v drugem polčasu so bili gostje brez možnosti za povratek, Milwaukee je brez težav nadziral potek srečanja in ga pripeljal v svojo korist.

Vrhunci tekme med Milwaukeejem in Torontom:

Pri zmagovalni ekipi je bil znova najučinkovitejši Grk Giannis Antetokounmpo, ki je dosegel dvojni dvojček (30 točk, 10/20 met iz igre, 17 skokov), Ersan Ilyasova je pristavil 17 točk. Pri Torontu je bil najbolj razpoložen Kawhi Leonard, ki je vknjižil 31 točk (10/18 met iz igre, 8 skokov), dvomestno število točk pa sta dosegla le še Kyle Lowry (15) in Norman Powell (14).

"Srečen sem, da imamo Giannisa. On je neverjeten, ima nekaj več od drugih, on je tisti, ki dela razliko," je bil po tekmi poln hvale na račun grškega zvezdnika trener Milwaukeeja Mike Budenholzer. Tretja tekma bo v nedeljo v Torontu.

Dončić med tremi finalisti za novinca leta

Vodstvo lige je včeraj zvečer objavilo tudi finaliste za osvojitev NBA nagrad za sezono 2018/19. Za naziv MVP rednega dela sezone se potegujejo Giannis Antetokounmpo (Milwaukee Bucks), Paul George (Oklahoma City Thunder) in James Harden (Houston Rockets). Med finalisti za novinca leta pa sta se ob Luki Dončiću (Dallas Mavericks) pričakovano znašla še Deandre Ayton (Phoenix Suns) in Trae Young (Atlanta Hawks). Podelitev nagrad se bo odvila 24. junija.

Bo Luka Dončić postal novinec leta? | Foto: Reuters Bo Luka Dončić postal novinec leta? Foto: Reuters