Liga NBA končnica Golden State Warriors Portland Trail Blazers​

Petek, 17. 5. 2019, 7.29

Liga NBA, konferenčni finale, 16. maj

Ni odločil koš, ampak izjemna obramba #video

Andre Iguodala | Izvrstna obramba Andreja Iguodala je potrdila zmago Golden Stata. | Foto Reuters

Izvrstna obramba Andreja Iguodala je potrdila zmago Golden Stata.

V finalu zahodne konference košarkarske lige NBA so košarkarji Golden State Warriors prišli do druge zmage. Sicer je proti Portlandu strelsko s 37 točkami spet blestel Steph Curry, a se je v središču pozornosti z odlično obrambo znašel soigralec Andre Iguodala.

Portland je v zadnjih petih minutah napete končnice zapravil vodstvo s 108:100 ter bo doma za preobrat lovil zaostanek dveh zmag.

Aktualnim prvakom že ob polčasu ni najbolje kazalo, saj so zaostajali za kar 15 točk (50:65), a so se vrnili tudi po zaslugi prvega zvezdnika bojevnikov. Stephen Curry je bil najuspešnejših mož večera v Oracle Areni s 37 točkami.

Pri 111:114 so imeli košarkarji Portlanda priložnost, da bi s trojko izsilili podaljšek. Žogo je imel pričakovano v svoji posesti Damien Lillard, a mu sploh ni uspelo priti do meta, saj je Andre Iguodala z izvrstno obrambo zvezdniku Portlanda ukradel žogo in zagotovil aktualnim prvakom zmago na drugi tekmi finala zahodne konference.

Pri gostujoči zasedbi je Lillard vpisal 23 točk, C.J. McCollum je dodal 22 točk. Mlajši brat iz dinastije Curry Seth, ki igra za Portland, je tekmo končal s 16 točkami.

Golden State Warriors tako vodijo z 2:0, jasno pa je, da tudi na tretji in četrti tekmi ne bodo morali računati na osrednjega igralca Kevina Duranta, ki ima težave z mečno mišico.

V finalu vzhodne konference lige NBA se merita ekipi Toronto Raptors in Milwaukee Bucks. Milwaukee je bolje začel, saj je povedel z 1:0 v zmagah.