Torontu se je že smejalo, nato jih je Lopez "ubil" #video

2

Milwaukee Toronto | Brook Lopez je navdušil z natančnim metom z razdalje. | Foto Reuters

Brook Lopez je navdušil z natančnim metom z razdalje.

Košarkarji Milwaukee Bucks so na prvi tekmi finala vzhodne konference severnoameriške lige NBA v domači dvorani zmagali s 108:100 ter v seriji na štiri zmage proti Torontu povedli z 1:0. Junak srečanja je postal visoki Brook Lopez, ki je z 29 točkami presegel svoj strelski rekord v izločilnem delu lige NBA.

Domači košarkarji so se izkazali zlasti v zadnji četrtini. Odrezal se je Brook Lopez, ki je 13 od svojih 29 točk, kar je njegov najboljši dosežek v končnicah lige NBA, dal v četrti četrtini, ko so nadigrali goste z delnim izidom 32:17. Lopez igra letos prvič končnico lige NBA po letu 2015.

Trener Milwaukeeja pohvalil značaj moštva

Prvi zvezdnik gostiteljev Giannis Antetokounmpo je dosegel 24 točk. | Foto: Reuters Prvi zvezdnik gostiteljev Giannis Antetokounmpo je dosegel 24 točk. Foto: Reuters Pomemben prispevek je imel tudi Giannis Antetokounmpo s 24 točkami za zmagoviti niz 9:1 Milwaukeeja. Ne gre spregledati niti Malcolma Brogdona z izkupičkom 15 točk, Nikola Mirotić pa je pristal pri 13 točkah.

"To seveda veliko pove o značaju tega moštva. Tudi, ko jim ne gre, se ne predajo, tako, da je to postala že nekakšna iztočnica v končnici. Verjamem, da, če se bomo držali tega, kar počnemo, lahko pričakujemo, da se bodo zgodile zelo lepe stvari," je bil nad predstavo varovancev navdušen trener Mike Budenholzer.

Vrhunci dvoboja v Milwaukeeju:

Čeprav sta bila z 31 in 30 točkami najboljša posameznika tekme, pa sta Kawhi Leonard in Kyle Lowry na prvi tekmi konferenčnega finala ostala praznih rok.

Lowry: V zadnji četrtini so nas ubili

Domače navijačice so imele razlog za veselje. | Foto: Reuters Domače navijačice so imele razlog za veselje. Foto: Reuters Plenilci iz Toronta so zapravili vodstvo 13 točk, v zadnjo četrtino pa vstopili z vodstvom 83:76. Lowry je imel v napeti končnici tekme met iz igre 5/7, medtem ko njegovim soigralcem žoga ni šla v koš (0/15).

"V zadnji četrtini so nas 'ubili'. Bili so boljši, za malenkost so bili bolj napadalni, dovolili smo jim nekaj res pomembnih košev. Res je grdo, ko izgubiš na takšen način, vendar pa še ni ničesar izgubljenega in bomo tudi mi imeli svoje priložnosti," je razplet orisal Lowry.

Tudi v drugo brez Duranta

V finalu zahodne konference aktualni prvaki Golden State Warriors vodijo v seriji proti Portland Trail Blazers z 1:0 v zmagah, iz tabora branilcev naslova pa so sporočili, da poškodovani Kevin Durant (poškodba mečne mišice) še ne bo kandidiral za drugo tekmo, ki bo na sporedu v noči na petek.