Denver Nuggets Vlatko Čančar Vlatko Čančar Dallas Mavericks Michael Jordan Luka Dončić Luka Dončić

Liga NBA, 17. januar

Dončić v slogu skočil pred Jordana, Dallas prek Chicaga ni mogel

8

Luka Dončić | Foto Reuters

Luka Dončić je proti Chicagu po novi bleščeči predstavi prišel do 29. trojnega dvojčka v NBA karieri in na večni lestvici na 16. mestu preskočil legendarnega Michaela Jordana. Kljub novi sijajni predstavi mladega slovenskega košarkarja so oslabljeni Dallas Mavericks doživeli drugi zaporedni poraz. Dončić je bil po tekmi zelo kritičen do sebe. Biki so bili boljši s 117:99. Vlatko Čanćar ni igral.

Luka Dončić je že pred tekmo s Chicagom prejel novico, da so mu naknadno prišteli skok z zadnje tekme Dallasa proti Milwaukeeju ob porazu s 109:112, tako da je v dvoboj z biki vstopil z 28 trojnimi dvojčki. S tem je na 16. mestu večne lestvice v tem pogledu ujel Michaela Jordana. Prav na tekmi proti klubu, ki ga je po mnenju mnogih najboljši košarkar vseh časov zaznamoval, pa je legendarnega košarkarja tudi preskočil in se z 29. trojnim dvojčkom na 15. mestu izenačil z Grantom Hillom. Dončić je za ta mejnik potreboval vsega 144 tekem.

Na vrhu večne lestvice je s kar 181 trojnimi dvojčki, ki jih v ligi NBA štejejo od leta 1950, ko so v statistiki začeli beležiti tudi skoke, legendarni Oscar Robertson. Na drugem mestu je s 150 trojnimi dvojčki zdajšnji zvezdnik lige NBA Russell Westbrook, ob aktivnih košarkarjev pa so pred Dončićem še Lebron James (95), James Harden (47), Nikola Jokić (46), Rajon Rondo (32) in Ben Simmons (30).

Dončić je do novega trojnega dvojčka prišel že sredi tretje četrtine, njegovo visokost Air Jordana pa je preskočil z mojstrsko asistenco, ki je že zaokrožila po spletu.

Luka Dončić | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Luka kritičen do sebe

Kljub zelo uspešni igri naš košarkarski as po tekmi ni bil zadovoljen. Pravzaprav je bil zelo kritičen do sebe, potem ko je v drugem polčasu dosegel le šest točk.

"V drugem polčasu sem igral grozno. Bil sem nekoliko sebičen, ker sem v prvem polčasu dosegel 30 točk. V drugem polčasu to nisem bil jaz. Moram biti veliko boljši. To je samo na meni in ne bi smel tega početi," je po tekmi povedal Luka, ki je imel v drugem polčasu met iz igre 11:2, zgrešil pa je tudi oba meta za tri točke.

Asistenca, s katero je Luka Dončić na lestvici trojnih dvojčkov prehitel Michaela Jordana:

Dončić je tekmo začel sijajno in imel prste pri vseh prvih 16 točkah Dallasa, potem nekoliko zastal in v zaključku prvega polčasa zablestel. Že po prvem delu igre je bilo na njegovem računu 30 točk, potem pa se je ohladil. Tekmo je končal pri 36 točkah, 16 skokih in 15 asistencah.

Dallasu, ki je bil močno oslabljen, znajti se je moral brez Tima Hardawayja Jr., Josha Richardsona, Doriana Finney-Smitha, Maxija Kleberja, Dwighta Howarda in Jalena Brunsona, je šlo veliko slabše. Močno okrnjeni košarkarji iz Teksasa niso mogli zdržati tempa Chicaga in od začetka do konca tekme zaostajali. Dallas je po štirih zmagah v nizu, ki jih je dosegel pred tem, doživel drugi zaporedni poraz. Trenutno je pri 50-odstotnem izkupičku šestih zmag in šestih porazov.

Na delu so bili tudi Denver Nuggets ki so gostili Utah Jazz. Na koncu so tekmo dobili gostje z izidom 105:109. Slovenski košarkar Vlatko Čančar tudi tokrat ni dobil priložnosti za igranje.