Sreda, 18. 12. 2019, 7.46

Liga NBA, 17. december

LeBron James in Lakers so doživeli hladno prho

Domantas Sabonis | Foto Gulliver/Getty Images

V košarkarski ligi NBA je bilo v noči na sredo na sporedu šest tekem. Los Angeles Lakers LeBrona Jamesa, ki so trenutno najuspešnejša ekipa v ligi, so gostovali pri Indiana Pacers in izgubili. S tem so končali niz sedmih zaporednih zmag.

Indiana Pacers, ki so trenutno sedmi v vzhodni konferenci, so na domačem parketu Jezernike premagali z izidom 105:102. Indiana je s tem prekinila niz sedmih zaporednih zmag LA Lakers. Pri domačih košarkarjih je blestel Domantas Sabonis. Ta je dosegel svoj že 13. dvojni dvojček ter v svojo statistiko vpisal 26 točk in deset skokov.

Pri gostih je bil najuspešnejši košarkar LeBron James. Ustavil se je pri 20 točkah, devetih skokih in devetih asistencah. Prvi zvezdnik Jezernikov se je na večni lestvici prostih metov prebil na šesto mesto, potem ko jih je do zdaj zbral 7.421. Na prvem mestu je Karl Malone z 9.787 zadetimi prostimi meti.

Trae Young | Foto: Guliverimage/Getty Images Trae Young Foto: Guliverimage/Getty Images

42 točk Younga je bilo premalo za zmago

Košarkarji New York Nicks so tokrat gostili Atlanta Hawks, kjer igra tudi mladi Trae Young. Lani so ga veliko primerjali z Luko Dončićem. Tekmo so na koncu z izidom 143:120 dobili New York Knicks in Atlanti zadali še peti zaporedni poraz.

Pri domačih košarkarjih je blestel R. J. Barrett, ki je dosegel 27 točk in prišel do svojega najboljšega izkupička v ligi NBA. Mitchell Robinson je dosegel 22 točk in 13 skokov.

Pri Atlanti je bil daleč najboljši Trae Young, ki je dosegel 42 točk, ob tem pa prispeval še osem asistenc in štiri skoke.