10.48

Božidar Maljković Primož Brezec

Četrtek, 27. 10. 2011, 10.48

Maljković pri eni zmagi po petih tekmah

Slovenski selektor Božidar Maljković ni najbolje začel rusko zgodbo pri klubu Lokomotiv Kuban. Na štiri tekmah lige VTB je prišel le do ene zmage, s porazom pa je začel tudi rusko prvenstvo.

V sredo je bil namreč v domačem prvenstvu s 77:71 boljši Novgorod. Na tej tekmi je za Lokomotiv Kuban igral tudi Primož Brezec. V 12 minutah je dosegel 4 točke, skok, podajo ter blokado, njegovo povprečje v mednarodni VTB ligi, v kateri igrajo tudi CSKA, Himki, Spartak SP, Žalgiris, Lietuvos Rytas, Prokom, Azovmaš … pa je 6,3 točke in 6 skokov. "Zbudili smo se šele po dvajsetih minutah. To ni bilo dovolj, da bi zmagali. Praktično smo šele začeli delati resno, imamo pa vsak tretji dan tekmo in zato ni časa za trening. Upam, da bomo sestavili dobro moštvo," je za uradno stran ruskega prvenstva PBL povedal po porazu Maljković.

Verjetno pa se bodo skušali pri Lokomotivi na čelu s trenerjem Božidarjem Maljkovićem postaviti na zmagovite tirnice v nedeljo, ko bo v okviru VTB lige v Krasnodarju gostoval češki Nymburk.