8 let, 3 mesece

Makedonija Hrvaška

Sreda, 19. 8. 2015, 14.18

Makedonci spet kazali zobe: bili so blizu litovskega skalpa

Na evropskem prvenstvu v Zagrebu bodo slovenski reprezentanci nasproti stali tudi makedonski košarkarji, ki so bili na dobri poti, da na gostovanju v Litvi pridejo do zmage.

Ob začetku zadnje četrtine so imeli Makedonci vse v svojih rokah. Vodili so s 50:42, nato pa v zadnjih desetih minutah popustili.

Litovci, ki se bodo danes pomerili s Hrvaško, so zadnjo četrtino dobili s kar 26:12 in na koncu z 68:62 slavili zmago.

Pri Makedoncih, ki bodo na evropskem prvenstvu igrali v slovenski skupini, je bil s 14 točkami najbolj razpoložen Vojdan Stojanovski, 13 jih je dosegel Predrag Samardžiski, ekipo pa je uspešno razigraval Vlado Ilievski, ki je tekmo končal pri šestih točkah, štirih skokih in treh podajah.