9.27

Luka Dončić Luka Dončić Real Madrid

Petek, 15. 5. 2015, 9.27

Luka Dončić se je resno lotil tudi zaključnega turnirja elitne evrolige (video)

Vzporedno s članskim zaključnim turnirjem košarkarske evrolige poteka tudi turnir za igralce, stare do 18 let. Slovenski predstavnik je Luka Dončić, ki je prvo tekmo že uspešno prestal.

Mladinci Real Madrida (U18) so se po prepričljivo osvojenem naslovu španskega prvaka podali še na evroligaško pot. Zaključni turnir najboljših osmih ekip poteka v Madridu, slovenske barve pa v dresu Real Madrida brani Luka Dončić.

V prvem krogu je mlada zasedba kraljevega kluba s 74:43 premagala moštvo iz Rima, tudi tokrat pa je bil raznovrsten vsega 16-letni Dončić. Sedmim točkam je dodal še 11 skokov, tri podaje, nad njim pa je bilo storjenih sedem prekrškov.

Real bo v drugem krogu skupine A igral proti Parisu, v soboto pa še proti Rigi. V nedeljo bo nato na sporedu veliki finale, v katerega se bosta uvrstili najboljši ekipi iz obeh skupin.

V drugi nastopajo Crvena zvezda (Srbija), Unicaja, Žalgiris in Spars (BiH).