Luka Dončić Luka Dončić Edo Murić Real Madrid Jaka Blažič Aleksej Nikolić Partizan Crvena zvezda Laboral Kutxa

Nedelja, 5. 6. 2016, 11.57

Luka Dončić nima težav zadevati niti v zadnjih sekundah

Rabuza

1

Real Madrid in njegov mladi košarkar Luka Dončić sta od finala španskega prvenstva oddaljena le še eno zmago. Dončić je na drugi tekmi v zadnji sekundi postavil rezultat polčasa.

Branilci naslova iz Madrida so imeli v nasprotju s prvo tekmo na drugi težje delo proti Valencii. Tri minute priložnosti za igro je dobil tudi slovenski košarkar pri Realu Luka Dončić in jih dobro unovčil. Skupno je dosegel pet točk in v zadnji sekundi druge četrtine postavil tudi rezultat polčasa.

Real je zdaj le še eno zmago oddaljen od finala, v drugem polfinalnem paru pa Barcelona z 1:0 v zmagah vodi proti Kutxi Laboral in Jaki Blažiču.

Aleksej Nikolić še čaka, Edo Murić zaostaja

Na začetek velikega finala v nemškem prvenstvu čaka Aleksej Nikolić, ki bo lovoriko branil z Brose Basketom, nasproti pa jim bodo stali košarkarji Ulma.

V boju za naslov je tudi še Edo Murić s Partizanom. Na prvi tekmi proti večnim mestnim rivalom Crveni zvezdi so doživeli katastrofo in izgubili za 31 točk. Crvena zvezda je lani prekinila 14-letno vladavino Partizana v Srbiji.

Slovenca v Zagrebu druga na Hrvaškem

Sezona se je po najkrajšem mogočem scenariju končala za Cibono in dva slovenska košarkarja v njenem dresu. Žan Mark Šiško in Nebojša Joksimović sta morala s 3:0 v zmagah priznati premoč Cedeviti, ki je osvojila drugi zaporedni naslov in skupaj s pokalno lovoriko osvojila dvojno krono.