Liga NBA, 3. marec

Luka Dončić na prisilnem počitku

3

Luka Dončić | Foto Guliver Image

Košarkarji Dallas Mavericks so v noči na četrtek v severnoameriški poklicni ligi NBA premagali OKC Thunder, pa čeprav je prvi zvezdnik Luka Dončić zaradi bolečin v hrbtu počival. Ljubljančanov naslednji izziv – tekma All-Star?

Zle slutnje o zdravstvenih težavah prvega zvezdnika Dallasa so se izkazale za utemeljene, uvrstitev na seznam potencialno manjkajočih pa ni bila manever zavajanja. Luka Dončić je namreč zaradi bolečin v hrbtu, ki ga pestijo že skoraj dva tedna, v obračunu Dallasa z moštvom Oklahoma City Thunder soigralce spremljal le s klopi. Po vsem, kar je videl, brez slabe vesti. Dallas je namreč v navdihujoči prestavi strl odpor tekmeca iz Oklahome in zmagal z rezultatom 87:78.

Ob Dončićevi odsotnosti je vlogo prvega strelca in skakalca prevzel latvijski center Kristaps Porzingis (19 točk, 13 skokov). Devetnajst točk je kot tradicionalni adut s klopi prispeval tudi Tim Hardaway, 16 jih je dodal Josh Richardson, 11 pa Jalen Brunson, ki je Slovenca zamenjal v prvi peterki.

Pascal Siakam
Sportal Okužbe z novim koronavirusom v ligi NBA se kopičijo

Z izjemo kratkega odseka v prvi četrtini je Dallas vodil vso tekmo. V zadnji četrtini je prednost znašala celo 22 točk (86:64), na koncu pa se je stopila na devet. Vseeno tretja zaporedna zmaga, skupno 18. v sezoni, ni bila ogrožena. Z njo so Dončićevi soigralci storili nov korak proti mestom, ki vodijo neposredno v končnico. Naslednjega bodo poskušali storiti prihodnji četrtek, ko jih čaka dvoboj s SA Spurs. V ligi NBA bo namreč zdaj na sporedu premor zaradi tekme All-Star. Če ne bo nadaljnjih zapletov s poškodbo, se je bo v nedeljo drugič v karieri udeležil tudi slovenski zvezdnik.

Dončić je sicer v tej sezoni izpustil dve tekmi. Zbral je 32 nastopov, na katerih je v povprečju igral dobrih 33 minut ter dosegal 28,6 točke, 8,4 skoka in devet asistenc.

Zakon "bivšega": trojni dvojček bradatega zvezdnika

Med bolj zanimivimi tekmami sredinega programa je bilo zanesljivo gostovanje Brooklyna pri Houstonu. James Harden, ki je pred meseci izsilil selitev iz Houstona, se je namreč za nekaj ur vrnil v Toyota Center. Motiv ni bi sporen. Ob zmagi svojega moštva (132:114) je dosegel 29 točk, dodal pa deset skokov in 14 asistenc.