Liga NBA, 10. februar

Miami najboljši v ligi NBA, Dragić v življenjski formi

1

goran dragić dragic | Foto Guliver/Getty Images

Slovenski košarkarski reprezentant Goran Dragić (21 točk) je pomagal Miamiju do rekordne 13. zaporedne zmage. Toliko jih v tej sezoni ni uspelo doseči še nikomur v ligi NBA. Vročica je v gosteh premagala Brooklyn in nadaljevala pravljični niz, s katerim je vstala od mrtvih in se približala mestom, ki vodijo v končnico.

Košarkarji Miamija so v zadnjih tednih nepremagljivi. Na gostovanju v New Yorku so premagali Brooklyn Nets in niz zaporednih zmag povišali na 13. Na zadnjih 11 srečanjih so vedno presegli mejo stotih točk. Slovenski as Goran Dragić je pomagal Miamiju do novega uspeha z 21 točkami, na parketu pa je prebil 35 minut.

Brooklyn je imel še sredi tretje četrtine visoko prednost (67:56 dobrih sedem minut do konca tretje četrtine), a jo je hitro zapravil in po 12. zaporednem porazu ostal prikovan na zadnjem mestu vzhodne konference. Gostje s Floride so z delnim rezultatom 18:5 poskrbeli za preobrat, prednosti pa do konca srečanja niso več izpustili iz rok.

Vrhunci srečanja v New Yorku med Brooklynom in Miamijem (99:108):

V dvorani Barclays Center v Velikem jabolku se je izkazal James Johnson. Čeprav je tekmo začel na klopi, je dosegel 26 točk in postavil strelski rekord sezone. Miami je s težavo branil prostor pod svojim košem. Prvi zvezdnik Brooklyna Brook Lopez je izkoristil slabši večer Hassana Whitesida in dosegel 30 točk, a je pogrešal še kakšnega razigranega soigralca. Ko se je trener Miamija Erik Spoelstra odločil, da vroči Johnson v obrambi pokrije Lopeza, je poskrbel za potezo dvoboja. Rezervist se je izkazal in Miamiju odprl pot do 13. zaporedne zmage.

Dragić: Morda le LeBron James in Johnson

"Nisem prepričan, ali je v ligi NBA sploh še kakšen košarkar, ki je zmožen igrati na igralnih mestih od 1 do 5 (od organizatorja igre do centra, op. p.). Morda sta to le LeBron James in on," je 29-letnega soigralca Jamesa Johnsona, ki je v ligi NBA do zdaj zamenjal pet klubov, pohvalil Ljubljančan Dragić.

Izkušeni Slovenec je v dvorani Barclays Center dosegel 21 točk. | Foto: Guliverimage/Getty Images Izkušeni Slovenec je v dvorani Barclays Center dosegel 21 točk. Foto: Guliverimage/Getty Images

"J. J. je zelo dober igralec, ki zna odlično voditi žogo. Lahko nas povede v napad. Je izjemen podajalec, zna zaključevati napade, v obrambi pa je pazil na Brooka Lopeza. Lepo je, če imaš na voljo takšnega soigralca," je slovenski branilec namenil pohvalo junaku večera v vrstah Miamija.

Ljubljančan igra v življenjski formi

Vročica je vedno bližje mestu, ki pelje v končnico. | Foto: Guliverimage/Getty Images Vročica je vedno bližje mestu, ki pelje v končnico. Foto: Guliverimage/Getty Images "Igramo kot ekipa. Našli smo pravo kemijo. Sproščeni smo tudi takrat, ko zaostajamo. V prvem delu sezone smo imeli veliko poškodovanih igralcev. Iz tekme v tekmo smo menjali začetno postavo. Zdaj je drugače. Zdaj igramo drug za drugega, si podajamo, se podpiramo in uživamo na parketu," je Dragić na gostovanju v priljubljeni televizijski oddaji Crunch Time (Fox Sports) našteval razloge za rekorden niz.

Kako pa je opisal svojo igro? "Igram v življenjski formi. Trener mi omogoča svobodo. Brez soigralcev, ki mi zaupajo, ne bi mogel biti tako dober. Uživam, ko igram za takšno ekipo," je pojasnil na gostovanju pri Brooklynu.

Vročica je po neverjetnem zmagovalnem nizu od osmega mesta, ki vodi v končnico, oddaljena le še eno zmago. Osmi je trenutno Detroit, ki je v noči na soboto izgubil doma proti San Antoniu. Beno Udrih ni stopil na parket.

Podobna usoda je doletela Sašo Vujačića. Mariborčan je domači poraz New Yorka proti Denverju, pri katerem je bil neustavljiv srbski reprezentant Nikola Jokić (40 točk), spremljal s klopi za rezervne igralce.

Nevsakdanji podvig Greena

Večer v ligi NBA je zaznamoval tudi košarkar Golden Stata Draymond Green. Čeprav se na naslovnicah največkrat znajdejo njegovi zvezdniški soigralci, ki v napadu predstavljajo nevarnost za vsakega tekmeca (Thompson, Durant in Curry), je bil tokrat impresiven pogled na njegov statistični učinek v obrambi.

Dosegel je le štiri točke, a prispeval tudi 12 skokov, deset podaj, deset ukradenih žog in kar pet blokad. To je bil prvi trojni dvojček v ligi NBA, v katerem je košarkar dosegel manj kot deset točk.

Liga NBA, 10. februar:

Brooklyn Nets : Miami Heat 99:108
Lopez 30 (met iz igre 10/17), 8 sk., Foye 15; J. Johnson 26, 8 sk., Dragić 21 (met iz igre 9/18, met za tri točke 1/4, prosti meti 2/3), 5 podaj, 4 sk., 3 izg. žoge, 1 ukr. žoga v 35 minutah, T. Johnson 18

New York Knicks : Denver Nuggets 123:131
Anthony 33 (met iz igre 13/20), Porzingis 17, O'Quinn 16, Lee 15, Vujačić ni igral; Jokić 40 (met iz igre 17/23), 9 sk., Chandler 19, Nelson (12 sk.) in Harris 16, Barton 15, 10 sk.

Detroit Pistons : San Antonio Spurs 92:103
Harris 16, Smith 15, Drummond (15 sk.) in Jackson 12, Udrih ni igral; Leonard 32 (met iz igre 11/22), Aldridge 19, 11 sk., Dedmon 17, 17 sk.

Memphis Grizzlies : Golden State Warriors 107:122
Conley 20, 9 podaj, Randolph (13 sk.) in M. Gasol 17, Allen 15, 9 sk.; Thompson 36 (met iz igre 13/23, met za tri točke 8/15), Durant 24, Iguodala 22, Curry 18, Green 4, 12 sk., 10 podaj, 10 ukr. žog, 5 blokad

Milwaukee Bucks : Los Angeles Lakers 114:122
Antetokounmpo 41 (met iz igre 11/21, prosti meti 18/21), 8 sk., Brogdon 18, Beasley 15; Young 26, Williams 21, Randle in Zubac 15

Minnesota Timberwolves : New Orleans Pelicans 106:122
Towns 36 (met iz igre 13/22), 8 sk., Wiggins 29, Rubio 15, 12 podaj; Davis 42 (met iz igre 16/22), 13 sk., Holiday 25, 12 podaj, 9 izg. žog, Hield 17

Washington Wizards : Indiana Pacers 112:107
Wall (14 podaj) in Morris (10 sk.) 26, Beal 20, Gortat 14, 16 sk.; George 31 (met iz igre 12/23), Seraphin 16, Teague 13, 9 podaj

Phoenix Suns : Chicago Bulls 115:97
Booker 27, Bledsoe 23, 8 podaj, Warren 16, Williams 14, 11 sk.; Butler 20, Wade 18

Sacramento Kings : Atlanta Hawks 108:107
Cousins (11 sk., 7 podaj, 9 izg. žog), Collison in McLemore 22, Tolliver 15; Hardaway Jr. 28, Millsap 25, Schroder 20