4. 10. 2021,
22.53

2 leti, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,02

Budućnost Podgorica Partizan Crvena zvezda KK Krka Novo mesto Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija liga ABA ABA

Ponedeljek, 4. 10. 2021, 22.53

LIGA ABA, 2. KROG

Po Krki do zanesljive zmage še Olimpija, v ponovitvi lanskega finala zmaga Crvene zvezde

Cedevita Olimpija, Marcus Keene | Olimpija je vknjižila drugo zmago. | Foto Liga ABA/Borac/Duško Radišić

Olimpija je vknjižila drugo zmago.

V drugem krogu lige ABA sta bila slovenska kluba stoodstotno uspešna. Cedevita Olimpija je danes s 85:76 zmagala na gostovanju v Čačku pri Borcu, Krka pa je v soboto na domačem parketu gostila Mornar in ga ugnala z 89:80. Za konec kroga je Crvena zvezda v ponovitvi lanskega finala premagala Budućnost.

Ljubljanski košarkarji so dosegli drugo zmago v regionalnem tekmovanju. Do četrte minute je bila tekma izenačena, nato pa so vajeti igre v svoje roke vzeli izbranci ljubljanskega trenerja Jurice Golemca. Po izidu 9:9 so gostitelje zasenčili v vseh elementih igre in prvo četrtino končali z vodstvom s 24:12, najvišjo prednost v prvi polovici dvoboja pa imeli v 17. minuti, ko je bilo 40:25.

Zmaji so slabo odprli drugi polčas in gostiteljem dovolili, da so se jim v 23. minuti približali na štiri točke zaostanka (46:42). Nato so znova zaigrali resno in odgovorno ter po delnem izidu 11:0 tri minute kasneje povedli s 57:42, ob koncu zadnje četrtine pa si priigrali tudi najvišje vodstvo na tekmi (68:48) ter tako razrešili vse dvome o zmagi.

V ljubljanski ekipi sta bila najučinkovitejša Jacob Pullen s 23 in Melvin Ejim z 18 točkami, medtem ko je Zach Auguste 14 točkam dodal 12 skokov.

Izjemni Stipčević Krko popeljal do zmage

Košarkarji Krke so po uvodnem visokem porazu na slovenskem derbiju tokrat zaigrali mnogo bolje in v domači dvorani ugnali Mornar iz Bara. Blestel je predvsem Rok Stipčević, ki je gostom nasul kar 33 točk, zadel pa je kar devet izmed desetih metov za tri točke. Novomeščani so za tri sicer metali kar 67-odstotno (14-21), prepričljivejši pa so bili tudi v skoku, ki so ga dobili z 31 proti 18.

Rok Stipčević je bil nezaustavljiv. | Foto: Liga ABA/Krka/Drago Perko Rok Stipčević je bil nezaustavljiv. Foto: Liga ABA/Krka/Drago Perko

Krka bo v naslednjem krogu prihodnjo nedeljo gostovala pri Megi, Olimpija pa bo v Stožicah gostila FMP.

Liga ABA, 2. krog

Četrtek, 29. september:
Split : Partizan 59:69
Nejc Barič
6 točk in 3 asistence za Split v 21:12; Gregor Glas 7 točk, 2 skoka in 1 asistenca za Partizan v 14:01.