Aleksander Sekulić kvalifikacije za evropsko prvenstvo

Ponedeljek, 22. 2. 2021, 22.06

KVALIFIKACIJE ZA EP 2022, 3. CIKEL

Slovenci so kvalifikacije za EP končali na drugem mestu

Slovenija Ukrajina kvalifikacije EP | Slovenska košarkarska reprezentanca je na zadnji tekmi kvalifikacij za EP izgubila z zmagovalko skupine Ukrajino. Slovenci so zasedli drugo mesto. | Foto FIBA

Z zmago Ukrajine nad Madžarsko so se končale tudi kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2022 v "slovenski" skupini. Vse tri reprezentance, ki so si zagotovile vstopnico za nastop na prvenstvu stare celine Ukrajina, Slovenija in Madžarska, so vknjižile štiri zmage, dva poraza in isto število točk. Ker so bile tudi v medsebojnih obračunih izenačene, je o končnem vrstnem redu odločala razlika med danimi in prejetimi točkami v medsebojnih tekmah. Prvo mesto je tako zasedla Ukrajina (+26), drugo Slovenija (+16), tretje pa Madžarska (-42).

Slovenija Ukrajina kvalifikacije EP
Sportal Slovenci v zaključku izgubili z Ukrajinci

Slovenska košarkarska reprezentanca si je že pred zadnjim ciklom kvalifikacij zagotovila nastop na sklepnem turnirju 24 najboljših evropskih moštev v Nemčiji, Italiji, Gruziji in na Češkem, kjer bo leta 2022 branila naslov evropske prvakinje.

Zadnji cikel je nato odprla z zmago nad Madžarsko, končala pa s porazom proti gostiteljici Ukrajini. Obračun v Kijevu je bil precej izenačen, nobena reprezentanca ga ni začela pretirano razpoložena v napadu. Domačini so tako v prvi četrtini dosegli zgolj devet točk, četa Aleksandra Sekulića pa 11. Slovenci so v nadaljevanju večji del časa obdržali majhno prednost. Ob polčasu so vodili za tri, v tretjem delu ušli na največ sedem točk prednosti, v zadnjo četrtino pa vstopili s točko prednosti. Ukrajinci so v nadaljevanju hitro povedli in prednosti niso več izpustili iz rok. Na koncu so zmagali s 70:65.

Najbolj razpoložen pri zmagovalcih je bil s 24 točkami Dzherom Dzherri Rendl, pri Slovencih pa z 18 Luka Rupnik.

Slovenci so na šestih tekmah kvalifikacij štirikrat zmagali in dvakrat izgubili ter končali na drugem mestu.