25. 2. 2019,
21.01

5 let, 2 meseca

Thermometer Blue 1,72

Rado Trifunović kvalifikacije za svetovno prvenstvo Slovenska košarkarska reprezentanca

Ponedeljek, 25. 2. 2019, 21.01

KVALIFIKACIJE ZA SVETOVNO PRVENSTVO, 6. KROG DRUGEGA DELA

Slovenci so se od kvalifikacij za SP poslovili z dramatično zmago nad Ukrajino

Slovenija Ukrajina kvalifikacije za SP | Slovenci so se od kvalifikacij poslovili z zmago po podaljšku nad Ukrajino. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Slovenci so se od kvalifikacij poslovili z zmago po podaljšku nad Ukrajino.

Slovenska košarkarska reprezentanca je na zadnji tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo po podaljšku, ki ga je s trojko v zadnji sekundi izsilil Zoran Dragić, s 85:84 premagala Ukrajino. Ta je, tako kot Slovenija, že pred zadnjim krogom ostala brez možnosti za nastop na svetovnem prvenstvu.

Slovenci so slabo odprli srečanje, po delnem izidu 5:0 pa prvič povedli s 5:4. Tesno vodstvo so držali skoraj do konca četrtine, ko so gostje spet prešli v vodstvo in prvo četrtino dobili z 20:17. Varovancem Rada Trifunovića met nikakor ni stekel, Ukrajinci pa so višali prednost. Vodili so tudi za 13, na odmor pa odšli s prednostjo 11 točk (41:30).

V nadaljevanju se je zaostanek Slovencev še zvišal, na 18 točk, a nato so zaigrali bolje in pred zadnjo četrtino zaostajali le še za 10, štiri minute pred koncem pa povedli za točko (61:60). Ukrajinci so nato spet ušli, tudi na +6. Ko je že kazalo, da bodo Slovenci izgubili po rednem delu, je povratnik v izbrani vrsti Zoran Dragić z izjemno trojko v zadnji sekundi izsilil podaljšek. Po tem so se s 85:84 veselili Slovenci.

Pri Slovencih je največ točk, 16, dosegel Edo Murić, eno manj Jan Špan, vse v zadnji četrtini in podaljšku, 14 pa jih je vknjižil Dragić.

Fotogalerija s tekme (foto: Matic Klanšek Velej/Sportida):

1 / 21

Kot zadnja napredovala Črna gora

Za zadnje mesto na svetovnem prvenstvu v skupini I sta se udarili reprezentanci Črne gore in Latvije. Z 80:74 so slavili zadnji, tako da sta obe izbrani vrsti končali z 19 točkami, a napredovanja so se veselili Črnogorci, ki so Latvijce na prvi tekmi ugnali s 84:75.