21.44

NBA košarka Goran Dragić Goran Dragić Zoran Dragić Beno Udrih

Ponedeljek, 23. 2. 2015, 21.44

Goran Dragić zablestel v Miamiju, na parketu tudi mlajši Zoran, Udrihu derbi

Na drugi tekmi v dresu Miami Heat je slovenski košarkar Goran Dragić že prikazal odlično predstavo in se veselil dvojnega dvojčka ter zmage. Priložnost za igro je dobil tudi brat Zoran.

Ob debiju za nov klub Goran Dragić še ni pokazal predstave, kot si je sam želi. Napori ob prestopu, pot v Miami, nova ekipa, nov sistem igre … so bile okoliščine, ki so vplivale, da je bilo proti New Orleansu še nekaj krča v njegovi igri. Zato pa je že razveseljeval privržence kluba na tekmi s Philadelphio.

Na parketu je prebil 33 minut, v tem času pa ob metu 9/14 iz igre dosegel 23 točk ter zbral deset podaj in se veselil prvega dvojnega dvojčka v dresu Miamija, ki je s 119:108 zmagal.

Glavni trener Vročice je na parket poslal tudi mlajšega brata Zorana in mu odmeril tri minute in pol, a mu v tem času ni uspelo pogledati proti košu, zato je njegova statistika ostala prazna. Se pa lahko veseli, da bo pri Miamiju dobival več priložnosti za igro, saj je igralcev bistveno manj, kot jih je bilo pri Phoenixu.

"Hitro je ujel naš napadalni sistem in kako igrati hitro igro. Postajal bo le boljši," je prvi zvezdnik moštva Dwyane Wade pohvalil starejšega Gorana.

V derbiju zahodne konference sta se v Los Angelesu pomerila tamkajšnji Clippers in Memphis Grizzlies našega Bena Udriha. Slovenski košarkar je igral dobrih sedem minut in pol ter prispeval štiri točke za novo zmago moštva. Memphis jih je v tej sezoni zbral že 41.

Prav poseben večer pa je imel James Harden. Košarkar Houston Rockets je bil prisoten praktično povsod po igrišču, saj je k zmagi proti Minnesoti prispeval koše, skoke in podaje. Tekmo je končal s trojnim dvojčkom – 31 točk, 11 skokov in deset podaj.