Klemen Prepelič Jaka Blažič Alen Omić Anthony Randolph Evroliga

Sreda, 21. 11. 2018, 22.00

Evroliga, 8. krog

Grki zaustavili zmagoviti niz Blažičevih, Omićevi brez pravih možnosti

Alen Omić | Alen Omić je z Budućnostjo izgubil še sedmič na osmih evroligaških tekmah. | Foto ABA liga

Alen Omić je z Budućnostjo izgubil še sedmič na osmih evroligaških tekmah.

V osmem krogu košarkarske Evrolige je Barcelona Jake Blažiča na gostovanju v Atenah pri Panathinaikosu neuspešno lovila šesto zaporedno zmago v tekmovanju. Grki so slavili s 76:70. Blažič se ni naigral. Na parketu je preživel manj kot štiri minute in pol, ostal brez točke, vpisal pa en skok in ukradeno žogo.

Budućnost Alena Omića je v sredo z 69:85 izgubila pri Himkiju in vknjižila še sedmi poraz. Omić je ob porazu v 17 minutah vknjižil deset točk, dva skoka, asistenco in ukradeno žogo. CSKA je šele po podaljšku strl Žalgiris, tako da, kot vodilni Real, ostaja neporažen.

Aktualni prvak Real Madrid je v torek v španskem derbiju premagal Gran Canario z 89:76. S 13 točkami se je izkazal slovenski reprezentant Klemen Prepelič. Z 20 točkami je bil najboljši strelec tekme nekdanji reprezentant Anthony Randolph. Fenerbahče je s 100:79 odpravil zadnjo Darušafako, Anadolu Efes pa z 90:77 premagal Maccabi in slavil tretjič zapored.

Klemen Prepelič in Anthony Randolph sta bila v središču pozornosti pri zmagi Reala v Madridu. | Foto: Vid Ponikvar Klemen Prepelič in Anthony Randolph sta bila v središču pozornosti pri zmagi Reala v Madridu. Foto: Vid Ponikvar

Dva košarkarja, ki sta s Slovenijo lani senzacionalno osvojila naslov evropskega prvaka, sta bila v ospredju na tekmi v Madridu. Anthony Randolph, ki se je od reprezentance že poslovil, se je izkazal z 20 točkami, ob tem pa je prispeval še deset skokov in poskrbel za dvojnega dvojčka.

Nekoliko nepričakovano se je izkazal tudi Klemen Prepelič, ki je po tem, ko je na prvih petih tekmah nove sezone evrolige skupaj dosegel le šest točk, tokrat izjemno izkoristil 14 minut igre, ki jih je dobil, in dosegel 13 točk, ob tem pa zbral še tri asistence in dva skoka.

Tekme devetega kroga bodo nato na sporedu v četrtek in petek.