Zoran Dragić Žan Mark Šiško Klemen Prepelič Evroliga

Sreda, 31. 3. 2021, 23.01

Evroliga, 32. krog

Nora zadnja četrtina Prepeličevih premalo za preobrat

Klemen Prepelič | Klemen Prepelič je s soigralci Valencie izgubil pomembno tekmo v boju za končnico. | Foto Gulliver/Getty Images

Klemen Prepelič je s soigralci Valencie izgubil pomembno tekmo v boju za končnico.

Košarkarji Valencie, med katerimi je tudi Klemen Prepelič, so na sredini tekmi 32. kroga z 79:88 izgubili z Olympiacosom. V zadnjih deset minut so vstopili z zaostankom kar 33 točk (41:74), nato pa dosegli skoraj toliko točk (38) kot prej vso tekmo. Močno so se približali Grkom, a velikega preobrata ni bilo. Prepelič je bil ob porazu z 12 točkami najboljši strelec svojega moštva.

Zoran Dragić je v torek blestel pri zmagi Baskonie pri Panathinaikosu (97:82). Na koncu je v dobrih 21 minutah dosegel 22 točk, trikrat je zadel trojko, dodal pa še po en skok in ukradeno žogo. Podobno učinkovita sta bila še soigralca Achille Polonara (22) in Rokas Giedraitis (25 točk).

Bayern pa je moral priznati premoč Fenerbahčeju, doživel je 13. poraz v sezoni, a kljub temu ostaja pri vrhu lestvice. Žan Mark Šiško je igral 20 minut in osmim točkam dodal še sedem podaj in en skok.

V preostalih torkovih tekmah je vodilna Barcelona po podaljšku izgubila z Maccabijem s 94:99. CSKA Moskva je ugnala Zenit St. Peterburg s 86:74, Anadolu Efes pa Real Madrid s 108:83, Crvena zvezda je izgubila z Milanom z 72:93, Žalgiris Kaunas pa je premagal Albo s 96:86.

V sredo bosta še dve tekmi, tudi obračun med Valencio Klemna Prepeliča in Olympiacosom.

Torek, 30. marec:
Zenit Sankt Peterburg : CSKA Moskva 74:86

Real Madrid : Anadolu Efes 83:108

Crvena zvezda : Armani Milano 72:93

Žalgiris : Alba Berlin 96:86

Panathinaikos : Baskonia Vitoria 82:97
Zoran Dragić 21:27 minute, 22 točk, 1 skok, 1 ukradena žoga za Baskonia.

Maccabi Tel Aviv : Barcelona 99:94*

Bayern München : Fenerbahče 68:77
Žan Mark Šiško 20:14 minute, 8 točk, 7 podaj, 1 skok za Bayern.

Sreda, 31. marec:
Himki Moskva : Asvel Villeurbanne  87:85* - podaljšek

Valencia : Olympiacos Pirej 79:88
Klemen Prepelič
21:04 minute, 12 točk (za dve: 2/6, za tri: 2/7, prosti meti: 2/2), dve asistenci, skok za Valencio.