EVROLIGA, 32. KROG

Visoka zmaga vodilne Barcelone, Olympiacos ujel Real

Barcelona Fenerbahče | Barcelona je visoko premagala Fenerbahče. | Foto Guliver Image

Barcelona je visoko premagala Fenerbahče.

Anadolu Efes je v 32. krogu evrolige ob polčasu vodil za 15 točk, a je Milano v drugem naredil preobrat in zmagal s 83:77. V derbiju je Maccabi premagal Real Madrid. In pri vrhu lestvice ga je (sicer z več odigranimi tekmami) prehitel Olympiacos. Barcelona je Fenerbahče, ki je na začelju, premagala z 88:67 in se utrdila na prvem mestu.

Micić je dal 27 točk, a to ni bilo dovolj za zmago Efesa. | Foto: AP / Guliverimage Micić je dal 27 točk, a to ni bilo dovolj za zmago Efesa. Foto: AP / Guliverimage Efes je po prvem polčasu vodil z 51:36, a so košarkarji iz Milana v drugem bolje zaigrali v obrambi. Nasprotniku iz Turčije so dovolili samo še 26 točk. Šest košarkarjev Milana je dalo devet točk ali več. V vrstah turške ekipe za zmago ni bilo dovolj niti 27 točk Vasilija Micića. Lanski MVP zaključnega turnirja evrolige je za dve točki metal 86-odstotno.

V derbiju kroga je Maccabi s 75:74 premagal Real Madrid. Maccabi je po treh četrtinah zaostajal z 59:66, nato pa zadnjo dobil s 16:8. Zadnja dva koša na tekmi (37 sekund pred koncem) je s črte prostih metov zadel Scottie Wilkebin. V zadnjih sekundah sta Sergio Llull in Guerschon Yabusele zgrešila meta za zmago Reala.

Kostas Sloukas je dal za zmago Olympiacosa 15 točk. | Foto: AP / Guliverimage Kostas Sloukas je dal za zmago Olympiacosa 15 točk. Foto: AP / Guliverimage Olympiacos na vrhu lige drži stik z Barcelono in Realom, potem ko je v petek zvečer s 94:80 premagal Asvel. Imeli so izvrsten strelski večer: 65-odstoten za dve točki in 48-odstoten za tri. Tyler Dorsey je dal 21 točk, Sasha Vezenkov pa je imel ob 18 točkah še deset skokov.

Slovenca v evroligi Žan Mark Šiško, ki igra za Bayern, in Jure Zdovc, ki za zdaj še vodi Žalgiris, v tem krogu zaradi izključitve treh ruskih klubov ne igrata. Vodilna Barcelona bo za konec kroga gostila Fenerbahče, kjer vlogo pomočnika trenerja opravlja nekdanji slovenski selektor Rado Trifunović.