Real Madrid Anadolu Efes Partizan Gregor Glas Valencia Klemen Prepelič Barcelona Mike Tobey Bayern München Žan Mark Šiško Evroliga

EVROLIGA, 3. KROG

Prepeliču v tretje le uspelo, pet točk in zmaga tudi za Tobeyja

Mike Tobey Barcelona | Mike Tobey je z Barcelono premagal Bayern. | Foto Guliverimage

Mike Tobey je z Barcelono premagal Bayern.

V pospešenem ritmu se nadaljuje tekmovanje v evroligi. Klemen Prepelič je v tretjem poskusu dosegel prvo zmago v sezoni. Valencia je bila v napeti končnici z 92:91 boljša od branilca naslova Anadolu Efesa, slovenski reprezentant pa je ob zmagi svoje ekipe prispeval pet točk. Z enakim učinkom je zmagal tudi Mike Tobey.

Valencia je uvodni dve tekmi na domačem parketu izgubila proti Baskonii in Asvelu, neprepričljivo pa je začela tudi špansko prvenstvo, kjer je v štirih nastopih dosegla le dve zmagi. Na gostovanju v Turčiji je v prvem polčasu zadela dvanajst trojk, na koncu 16:33, v napeti končnici pa je ohranila dovolj zbranosti, da je prvaku zadnjih dveh sezon evrolige zadala drugi poraz v sezoni. Klemen Prepelič je za špansko ekipo v dobrih 19 minutah ob metu 1:4 za tri točke dosegel pet točk.

Fenerbahče po treh tekmah ostaja neporažen, Partizan in Bayern München pa brez zmage. Barcelona je Bavarce premagala s 84:73. Žan Mark Šiško tudi tokrat ni bil v postavi Bayerna (poškodba palca), medtem ko je imel Mike Tobey pri Barceloni stransko vlogo. Naturalizirani slovenski reprezentant je igral slabih 13 minut in dal pet točk. Gregor Glas je bil pri Partizanu sicer na klopi, a ni dobil priložnosti za igro. Zasedba Željka Obradovića je pred domačimi gledalci slabo odigrala drugi polčas, zmogla je komaj 26 točk.

Na vrhu je berlinska Alba, ki po treh tekmah prav tako še ne pozna poraza, tokrat je bila s 94:65 boljša od Panathinaikosa. Baskonia je ugnala Crveno zvezdo, ki ostaja brez zmage, Olympiacos pa se je veselil tesne zmage v Madridu.