Luka Dončić Luka Dončić Anthony Randolph Alen Omić Aleksej Nikolić Beno Udrih Evroliga

Sreda, 21. 3. 2018, 22.51

Evroliga, 27. krog

Nikolićevih pet točk pri podaljšanju katastrofalnega niza Nemcev

Luka Dončić in Aleksej Nikolić | Foto Sportida

V sredo je slovenski košarkar Aleksej Nikolić z nemškim Brose Bambergom izgubil pri Baskonii in doživel že deseti zaporedni gostujoči poraz v evroligi. V torek je Real Madrid brez Luke Dončića izgubil proti Valencii, a si je vseeno zagotovil napredovanje v četrfinale. Crvena zvezda Alena Omića, ki je zbral 15 točk, je pri Panathinaikosu visoko izgubila, Žalgiris Bena Udriha je premagal Olimpio iz Milana.

Aleksej Nikolić je pri novem porazu Brose Bamberga pri Baskonii igral nekaj manj kot 18 minut. V tem času je zmogel pet točk. Zadel je eno trojko iz treh poizkusov in edini met za dve. Lepo je zapolnil statistiko asistenc, zbral jih je štiri, dodal je še en skok. Baskonia je z zmago skočila na osmo mesto na lestvici. Zadnje, ki štiri kroge pred koncem rednega dela tekmovanja prinaša uvrstitev v končnico.

Real brez Dončića v četrtfinale

Po uvodni tekmi, na kateri je Fenerbahče ugnal Maccabi, je postalo jasno, da si je četrtfinalno vstopnico zagotovil tudi Real Madrid, ki gostuje pri že odpisani Valencii. Z ekipo je na gostovanje odpotoval tudi Luka Dončić, ki ga zadnje čase muči poškodba mišice. Najstnik je izpustil nekaj zadnjih tekem, na parketu pa ga ni bilo niti v torek, saj trener Pablo Laso še ni želel tvegati. Je pa zaigral naturalizirani slovenski reprezentant Anthony Randolph in ob porazu Reala vknjižil šest točk.

Omićevi izgubili, Udrihovi uspešni

Tudi Crvena zvezda Alena Omića je gostovala. Pri Panathinaikosu je izgubila za 20 točk (71:91), Omić je bil ob porazu eden od bolj razpoloženih članov srbskega moštva. V 17 minutah in pol je v statistiko vpisal 15 točk in sedem skokov.

Žalgiris Bena Udriha je v torek gostil Olimpio iz Milana in jo premagal s 77:65, slovenski košarkar je igral slabe štiri minute in dosegel točko. Ob koncu je bil ključni mož Aaron White, ki je v zadnjih treh minutah prispeval deset točk.

Torek

Fenerbahče : Maccabi Tel Aviv 87:73
Gudurić 23, Datome 16; Jackson 13, Thomas, Bolden oba po 12

Žalgiris : Olimpia Milan 77:65
White 16, Jankunas 15, Udrih 1, 2 sk., asistenca v 3:56; Gudaitis 19, Kuzminskas 12

Baskonia : Brose Bamberg 103:79
Granger 17, Diop 16; Zosis 17, Hickman 14, Nikolić 5, skok in 4 asistence v 18 minutah.

Unicaja Malaga : Barcelona 95:91