Luka Dončić Luka Dončić Zoran Dragić Anthony Randolph Alen Omić Beno Udrih Aleksej Nikolić Evroliga

Evroliga, 20. krog

Navijači Crvene zvezde pripravili grd sprejem za Alena Omića

5

Delije Omić | Foto zajem zaslona

Slovenska košarkarska reprezentanta Luka Dončić in Zoran Dragić sta v četrtek obračunala med seboj v 20. krogu evrolige in skupaj dosegla kar 35 točk. Oba sta bila najboljša strelca svojih ekip. Tekma je prepričljivo pripadla prvemu, ki je z Real Madridom Anadolu Efes premagal za 19 točk. Beno Udrih je z Žalgirisom po podaljšku izgubil v gosteh pri Panathinaikosu. Aleksej Nikolić je bil poražen v Moskvi, Alen Omić se je predstavil navijačem Crvene zvezde.

Alen Omić pa se je predstavil navijačem Crvene zvezde, ki pa so ga "pozdravili" z žaljivim transparentom. Navijači zvezde Delije so že ob podpisu pogodbe s slovenskim reprezentantom, ki je bil rojen v Bosni, zagrozili, da bodo bojkotirali tekme svojega kluba, saj Hrvatov in Bošnjakov nočejo v ekipi. Omić je kljub temu zaigral dobro, dosegel šest točk in šest skokov.

Aleksej Nikolić je z Brose Bambergom gostoval v Moskvi in moral priznati premoč CSKA. Slovenski reprezentant je v slabih 20 minutah dosegel dve točki, enkrat skočil in dvakrat asistiral.

Vrnitev Luke Dončića

Medtem ko naturaliziranega slovenskega reprezentanta Anthonyja Randoplha, ki je blizu vrnitvi po dolgotrajni odsotnosti zaradi poškodbe, tokrat še ni bilo zraven, sta bila v dvorani v Madridu v ospredju njegova reprezentančna soigralca.

Luka Dončić, ki se je vrnil po manjših težavah z zdravjem, zaradi katerih je izpustil zadnjo tekmo Reala, je tekmo tudi tokrat začel nekoliko zadržano, a do konca stopil v ospredje in bil s 17 točkami najboljši strelec Reala, ki je zmagal s 87:68. Ob tem je slovenski čudežni deček prispeval še šest skokov in pet asistenc, kar je ob koncu zadostovalo za statistični indeks 22.

Pri gostih je bil z naskokom najbolj učinkovit prav Zoran Dragić, ki je bil z 18 točkami celo najboljši strelec tekme. Ob tem je prispeval še pet skokov in tri asistence (indeks 21).

Beno Udrih se ni izkazal

Tretji slovenski košarkar, ki je bil na delu v četrtek, je nekdanji reprezentant Beno Udrih, ki je z Žalgirisom gostoval pri Panathinaikosu in izgubil po trdem boju. Tekma v Atenah se je v korist domačinov s 94:93 končala šele po podaljšku. Izkušeni slovenski košarkar z dolgoletno kariero v ligi NBA se ni izkazal. Igral je le nekaj več kot osem minut in v tem času dosegel dve točki ob 20-odstotnem metu iz igre.

Odločilni koš za Grke je v zadnjih petih sekundah prispeval Nick Calathes, ki je s samostojnim prodorom čez celotno igrišče in težkim metom ob zvoku sirene zadel za zmago pred deset tisoč gledalci v Oaki.

Četrtek
Real Madrid
: Anadolu Efes 87:68
Dončić 17 (5/10 iz igre, 1/3 za tri, 4/5 prosti meti), 6 skokov in 5 asistence v 23 minutah, Tavares 14; Dragić 18 (4/9 iz igre, 3/6 za tri, 1/2 prosti meti), 5 skokov in 3 asistence v 33 minutah, Brown 12

Panathinaikos : Žalgiris 94:93* po podaljšku
Calathes, Lekavicius in Denmon 14; Kavaliauskas 21, White 17, Udrih 2 (iz igre 1/6, za tri 0/0, prosti meti 0/0), skok in asistenca v osmih minutah

Unicaja Malaga : Baskonia 83:85
Nedović 19, Šermadini 12; Timma 17, Granger 14

Petek
CSKA
: Brose Bamberg 81:72
De Colo 20, Rodriguez 13, Higgins 12; Wright 1, Lo, Rubit in Radošević po 10, Nikolić 2, 1 skok, 2 asistenci, 2 izgubljeni žogi v 19:06 min.

Fenerbahče : Barcelona 86:82
Wanamaker 24, Melli 23; Heurtel 21, Tomić 20

Crvena zvezda : Olympiacos 89:78
Ennis 21, Dangubić in Rochestie po 11, Omić 6, 6 skokov, 1 izgubljena in 1 ukradena žoga v 15:19 min.; Spanoulis 16, Roberts 14

Valencia : Himki 85:83