Evroliga, 16. krog

Blažičeva Barcelona visoko odpravila Darušafako

Alen Omić | Alen Omić je v tem tednu prestopil v Milano. | Foto ABA liga

Alen Omić je v tem tednu prestopil v Milano.

Na zadnji tekmi 16. kroga evrolige je Barcelona Jake Blažiča razbila turško Darušafako. Domači košarkarji so slavili s kar 97:65. Blažič je v dobrih 21 minutah prispeval 10 točk (2/5 za 2, 1/1 za 3, 3/4 prosti meti), šest skokov in dve podaji, izgubil je eno žogo. Krog je bil izredno zanimiv predvsem za Alena Omića, ki je v tem tednu prestopil iz vrst Budućnosti v Milano. Obračun črnogorskega in italijanskega kluba je pripadel Milanu, ki je slavil s 111:94. Alen Omić na prvi tekmi še ni dobil priložnosti za igro, bil pa je v postavi italijanskega kluba.

Zmago je dosegel tudi Real Madrid, ki je s Klemnom Prepeličem in Anthonyjem Randolphom na domačem parketu ugnal Maccabi (91:79). Klemen Prepelič je ob zmagi španskih prvakov na parketu prebil dobrih pet minut, dosegel je dve točki (1/1 za 2), Anthony Randolph je v slabih 19 minutah v statistiko vpisal 11 točk (2/3 za 2, 1/2 za 3, 4/4 prosti meti) in dva skoka.