21.54

2 leti, 2 meseca

Thermometer Blue 0,58

3

Mike Tobey Valencia Klemen Prepelič Evropski Pokal Eurocup Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija

Sreda, 26. 1. 2022, 21.54

EUROCUP, 11. KROG

Cedeviti Olimpiji v Franciji ni uspelo

3

Liga ABA: Krka - Cedevita Olimpija, Alen Omić | Olimpija je v Franciji doživela poraz z 69:76. | Foto Vid Ponikvar

Olimpija je v Franciji doživela poraz z 69:76.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 11. krogu skupinskega dela EuroCupa gostovali v Franciji pri JL Bourgu in izgubili z 69:76. Ljubljančani so tako v evropskem pokalu doživeli še sedmi poraz, drugega zapored, minulo sredo v Stožicah so namreč doživeli poraz tudi proti španski Gran Canarii.

JL Bourg je tako Ljubljančanom vrnil za poraz v drugem krogu skupinskega dela, ko je zmaga z 91:79 ostala v Stožicah.

Ljubljančani so v Francijo odpotovali s popotnico tesnega poraza v regionalnem tekmovanju, ko so v ponedeljek tesno izgubili z evroligašem Crveno zvezdo. A danes začetek ni bil slab, po prvi četrtini, ki so jo zaznamovale tudi tehnične težave v dvorani ni daljša prekinitev, pa so imeli v rokah neodločen izid 20:20.

Precej slabše je bilo nadaljevanje, saj so v drugih desetih minutah dosegli le pet točk. Vodili so še s 23:21, potem pa je sledil mrk gostov in delni izid Francozov 16:2. Bourges si je na ta način priigral lepo prednost, ki je do konca tekme ni več spustil iz rok.

V tretji četrtini so gostje popravili vtis in začeli tudi zadevati. Jaka Blažič je s tremi trojkami približal svojo ekipo le na -3 (46:49), Bourges je sicer do konca tretjega dela spet prišel do sedmih točk naskoka, a so gostje še ostali tako blizu, da so lahko upali na preobrat.

Najbližje so bili temu pet minut pred koncem, ko je Yogi Ferrel s prostima metoma znižal na 63:65. A so domači spet takoj odgovorili, si v dveh minutah priigrali + 10 (73:63) in praktično že v 38. minuti odločili tekmo, saj je ljubljanski zasedbi uspelo le še kozmetično popraviti izid.

Pri Ljubljančanih, ki so tokrat pogrešali strelska učinka Alena Omića in Zacha Augusta, oba sta končala z ničlo, je bil sicer daleč najbolj razpoložen Ferrell s 24 točkami, po 13 sta jih dodala Edo Murić (imel je še 12 skokov) in Blažič. Pri domačih je 13 točk dosegel Maxime Courby.

Naslednja tekma v evropskem pokalu čaka Ljubljančane 2. februarja, ko bodo gostili turški Bursaspor.

Košarkarji Cedevite Olimpije so doživeli sedmi poraz v evropskem pokalu in ostajajo v spodnjem delu razpredelnice v skupini B. Naslednja tekma v evropskem pokalu čaka Ljubljančane 2. februarja, ko bodo gostili turški Bursaspor.

EuroCup, skupina B, 11. krog:

Torek, 25. januar:
Valencia
: Budućnost 103:76
Tobey (Valencia) 12 točk (8 sk.) v 21:02, Prepelič (Valencia) 9 točk (2 sk., 5 as.) v 21:57.

Ulm : Virtus Bologna 84:68