12. 10. 2022,
22.05

1 leto, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,41

Bursaspor Evropski Pokal Jurica Golemac Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija Eurocup

Sreda, 12. 10. 2022, 22.05

EUROCUP, 1. KROG

Turški gostje Cedeviti Olimpiji zadali prvi poraz sezone

KK Cedevita Olimpija : Bursaspor Edo Murić | Cedevita Olimpija je sezono v Eurocupu začela s porazom proti Bursasporju. | Foto Grega Valančič/Sportida

Cedevita Olimpija je sezono v Eurocupu začela s porazom proti Bursasporju.

Košarkarji Cedevite Olimpije so na uvodni tekme evropskega pokala izgubili (73:81) s turško ekipo Bursaspor, ki je lani igrala v finalu tega tekmovanja, na poti do tam pa je med drugimi izločila tudi Ljubljančane v četrtfinalu. Turki so zmajem zadali prvi poraz v tej sezoni.

KK Cedevita Olimpija : Bursaspor Alen Omić
Sportal Cedevita Olimpija ostala brez maščevanja in prve zmage, skrbi za Golemca

Še pred obračunom zmajev in turških gostov je direktor ljubljanskega kluba Davor Užbinec Zachu Augustu, ki po novem igra za Bursaspor, predal spominsko darilo na lansko sezono v dresu Cedevite Olimpije.

Ta je v prvi četrtini dosegla zgolj 13 točk (od tega tri trojke), a tudi tekmeci, ki so si sicer hitro priigrali sedem točk prednosti (9:2) in domačim vsilili počasen ritem igre, ob koncu prvih desetih minut niso bili pretirano točkovno uspešnejši. Četrtino so dobili 15:13.

Ljubljančani so v drugi minuti drugega dela po košu Roka Radovića prvič povedli (22:20) in z njegovo trojko ušli na pet točk prednosti. A nato so gostje z delnim izidom 13:1 vodili za sedem. Olimpija je s trojko Aarona Harrisona ob zvoku sirene, ki je označevala polčas, na odmor odšla z zaostankom 31:34.

V začetku drugega polčasa so si gostje znova priigrali sedem točk prednosti, a so zmaji, pri katerih je pomembno vlogo igral Edo Murić, izenačili (48:48), do konca četrtine pa zaostajali za šest. V zadnjem delu so gostje večinoma držali vodstvo, Marko Jeremić pa je Olimpijo z dvema trojkama dvakrat poravnal s Turki. A ti gostiteljem niso dopustili, da bi prešli v vodstvo, na koncu so slavili z 81:73.

Fotogalerija s tekme (foto: Grega Valančič/Sportida):

1 / 27

Najboljši strelci pri Cedeviti Olimpijo so bili Yogi Ferrell z 12 točkami, Amar Alibegović z 11 točkami, Murić pa se je podpisal pod dvojni dvojček (deset točk, 11 skokov).

Varovanci Jurice Golemca bodo naslednjo tekmo evropskega pokala odigrali prihodnji teden pri romunski ekipi Cluj-Napoca, pred tem jih v nedeljo v Stožicah čaka obračun s Crveno zvezdo v ligi Aba.

Samar drugi strelec ob zmagi nad Budućnostjo

V skupini B je Hamburg v gosteh s 73:66 premagal Budućnost. Drugi strelec nemškega kolektiva je bil mladi Žiga Samar. V dobrih 26 minutah je vknjižil 11 točk (3/4 za tri), štiri skoke in pet asistenc.