Mornar Yogi Ferrell Daron Russell Split Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija liga ABA ABA

Ponedeljek, 10. 10. 2022, 20.06

LIGA ABA, 2. KROG

Gladka zmaga Cedevite Olimpije, strelski rekord, Zvezdi derbi z Budućnostjo

KK Split : KK Cedevita Olimpija | Cedevita Olimpija je v Splitu zmagala s 95:77. | Foto Tine Ružič/Cedevita Olimpija

Cedevita Olimpija je v Splitu zmagala s 95:77.

Drugi krog lige ABA so odprli košarkarji Splita in Cedevite Olimpije, ki je na gostovanju zanesljivo še drugič zmagala v novi sezoni tekmovanja. Ljubljančani so slavili s 95:77. Zgodba kroga pa je rekord lige: 47 točk košarkarja Mornarja. To je mladi Američan Daron Russell. Že v prvem krogu je dal 41 točk. Na zadnjem obračunu kroga je Crvena zvezda v ponedeljek po napeti končnici na derbiju z 69:65 ugnala Budućnost

Cedevita Olimpija : Borac Jurica Golemac
Sportal Ljubljanski strateg opozarja

V novo regionalno sezono je Cedevita Olimpija vstopila z nedeljsko zmago nad Borcem iz Čačka v dvorani Stožice. Po zadržanem uvodu v tekmo so Zmaji v drugi polovici druge četrtine stopili na stopalko za plin in po 40 minutah igre je semafor kazal 98:81 v korist Golemčeve čete.

Yogi Ferrell je vknjižil 21 točk. | Foto: Tine Ružič/Cedevita Olimpija Yogi Ferrell je vknjižil 21 točk. Foto: Tine Ružič/Cedevita Olimpija Tudi v Splitu je bila še najbolj izenačena uvodna četrtina, v kateri so domači zadnjič vodili, zmaji pa so jo dobili s 26:22. Nadaljevanje je povsem pripadlo Ljubljančanom, ki jim je dobro stekel met z razdalje, dosegli so 14 trojk iz 25 poskusov. Cedevita Olimpija je ob polčasu vodila za 12 točk (41:53), v tretji četrtini vodstvo zvišali tudi na +20 (54:74), v zadnjem delu tekme pa ušla tudi na +23.

Varovanci Jurice Golemca so na koncu slavili s 95:77, skok so dobili s 36:23, njihov met za dve točki pa je bil 21:35. Ob zmagi je bil strelsko najbolj razpoložen Yogi Ferrell (21 točk), Josh Adams jih je dodal 17, Alen Omić se je izkazal z 12 skoki. Pri Splitu je največ točk, 20, dosegel Tyrell Nelson.

Olimpijo naslednja tekma čaka v sredo v EuroCupu, ko bo gostila Bursaspor, naslednja tekma lige ABA pa v nedeljo, 16. oktobra, ko bo gostila Crveno zvezdo.

Izjemen dosežek Američana

Za izjemen dosežek je v drugem krogu poskrbel Američan v vrstah Mornarja. Daron Russell je za zmago nad Zadrom s 100:91 dal kar 47 točk. Zadel je sedem trojk, še šest metov za dve točki in kar 14 prostih metrov. To je nov rekord jadranske lige, pred tem ga je imel Vladimir Mihailović, ki je dal letos spomladi za Mego na tekmi proti Mornarju 46 točk. Russell je že v prvem krogu dal 41 točk.

Štiriindvajsetletnik iz Philadelphie prvič igra profesionalno košarko, študentsko je igral na Rhode Islandu in v Marylandu. Na naboru za ligo NBA letos ni bil izbran.