Avstrija EuroBasket 2021 Rado Trifunović kvalifikacije za evropsko prvenstvo

Neprepričljivi Slovenci so se namučili z Avstrijci #foto

10

Avstrija Slovenija | Slovence čaka obračun z Avstrijo. | Foto Sportida

Slovence čaka obračun z Avstrijo.

Slovenska košarkarska reprezentanca je v Kopru v drugem krogu kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2021 z velikimi mukami premagala Avstrijo z izidom 85:78.

Izbranci selektorja Rada Trifunovića proti na papirju najslabši reprezentanci v naši skupini niso navdušili. Do dveh točk so prišli šele v zaključku tekme, pa čeprav so pred koncem prvega polčasa vodili že z 18 točkami prednosti.

Prvi kvalifikacijski cikel je Slovenija zaključila s porazom na Madžarskem in zmago proti Avstriji, naslednji preizkušnji v kvalifikacijah za EP pa jo čakajo novembra letos, ko bo gostila Ukrajino in Madžarsko. Na evropsko prvenstvo, ki bo potekalo v Nemčiji, Gruziji, Italiji in na Češkem, se bodo od štirih ekip v skupini uvrstile prve tri reprezentance. Še pred tem so konec junija na vrsti kvalifikacije za olimpijske igre, piše STA.

Slovenija - Avstrija | Foto: Sportida Foto: Sportida

Na začetku je šlo vse po načrtih

V uvodu je bila tekma izenačena, proti koncu uvodne četrtine pa so na igrišču zavladali slovenski košarkarji in prvo četrtino dobili z izidom 21:15. V uvodni četrtini je bil od naših najbolj razpoložen Klemen Prepelič.

V drugi četrtini so slovenski košarkarji nadaljevali z uspešnim delom in svojo prednost le še povečevali. Ob koncu druge četrtine je kazalo, da bi lahko naši vodili za 20 točk, a so gostje uspeli razliko nekoliko znižati, tako da je bil izid ob polčasu 43:29.

Slovenski košarkarji so v tretji četrtini povsem odpovedali. | Foto: Sportida Slovenski košarkarji so v tretji četrtini povsem odpovedali. Foto: Sportida Katastrofalna tretja četrtina

V tretji četrtini so se Avstrijci že na začetku približali na nevarnih sedem točk razlike. V vmesnem obdobju je kazalo, da se bodo naši odlepili od gostov. A zgodilo se je ravno nasprotno. Tri minute pred koncem so Avstrijci prišli le na 6 točk razlike. Slabe dve minute pred koncem četrtine so izenačili, po tretji četrtini pa celo vodili z 64:63. Avstrijci so tretjo četrtino dobili  s 35:20.

V zadnji četrtini so se le pobrali

Slabih šest minut pred koncem tekme so varovanci Rada Trifunovića prišli do vodstva za štiri točke (73:69). Od takrat naprej so se na veselje slovenskih navijačev naši košarkarji vendarle prebudili in kmalu povedli z osmim točkami razlike. Te prednosti niso zapravili in tekmo na koncu dobili z 85:78.

1 / 15

Šokanten poraz Srbov in Kokoškova Igor Kokoškov | Foto: Reuters Foto: Reuters

Še slabše so jo odnesli košarkarji Srbije, finalisti zadnjega evropskega prvenstva. Na domačem parketu jih je presenetljivo premagala reprezentanca Gruzije (94:90). Kot zanimivost lahko povemo, da srbsko reprezentanco zdaj vodi Igor Kokoškov. Trener, ki je Slovenijo na zadnjem evropskem prvenstvu pripeljal do zlata.

Madžarska : Slovenija, slovenska košarkarska reprezentanca
Sportal Nekaj novega za slovenske košarkarje
Ervin Dragšič
Sportal Slovenci nesporni favoriti, a bodo morali biti zbrani

Slovenija bo v prvem ciklu odigrala dve tekmi. V slovenski kvalifikacijski skupini je še Ukrajina, na evropsko prvenstvo pa se bodo uvrstile prve tri ekipe. To bo od 2. do 19. septembra 2021, zaključni boji bodo v Berlinu, na prvenstvu pa bo nastopilo 24 moštev. Kvalifikacije bodo izvedli v treh oknih; poleg tega prvega še novembra 2020, ko bo Slovenija gostila Ukrajino ter Madžarsko, ter februarja 2021, ko sledita še gostovanji v Avstriji in Ukrajini.