Goran Dragić Goran Dragić Luka Dončić Luka Dončić Dallas Mavericks Miami Heat

Sreda, 9. 10. 2019, 6.32

Dončić obsedel, Dragić prišel s klopi, Čančar že med strelci #video

Goran Dragić | Foto Reuters

Navijači Luke Dončića bodo morali še nekoliko počakati na njegov prvi nastop na pripravljalnih tekmah, saj sta skupaj s Kristapsom Porzingisom poraz proti Oklahomi spremljala s klopi. Goran Dragić je prispeval delež k zmagi Miamija. Svoj krst v dresu NBA moštva je dočakal tudi Vlatko Čančar, ki se je nemudoma vpisal med strelce.

Miami Heat Gorana Dragića je gostil San Antonio Spurs. Prva četrtina je bila sicer v znamenju gostov, nato pa so pobudo prevzeli domači. Vročica si je največ prednosti priigrala, ko je bil na parketu prav Dragić, ki je tekmo začel na klopi.

Ob njegovi prisotnosti je Miami pridobil 20 točk, sam pa je v statistiko v 20 minutah igre vpisal osem točk (met iz igre 3/4, od tega trojki 2/2), štiri asistence in tri skoke.

Dragićevih osem in Čančarjev debi

Najboljši strelec Miamija, ki je s 107:89 slavil zmago, je bil z 18 točkami Tyler Herro, nov obraz v klubu Jimmy Butler pa je prispeval 10 točk.

Ponoči je bil aktiven tudi drugi slovenski klub. Dallas Mavericks so gostovali pri Oklahomi in izgubili s 104:119. Trener Rick Carlisle se je odločil, da tokrat ne bo računal na pomoč Luke Dončića. Skupaj z njim je tekmo na klopi presedel tudi latvijski zvezdnik Kristaps Porzingis. Igral ni niti Dwight Powell

Zaradi napornega ponedeljkovega treninga se je prvi mož stroke odločil, da bosta tokrat počivala. Zato pa ju lahko navijači pričakujejo v delovni opravi v noči na četrtek, ko bo Dallas gostoval pri Detroitu, in na petkovi domači tekmi proti Milwaukee Bucks.

Luka Dončić se je le ogreval

Na delu so bili tudi Denver Nuggets, katerih član je poleti postal Vlatko Čančar. Vse do začetka zadnje četrtine je sedel na klopi, nato pa le dočakal priložnost. Trener mu je odmeril šest minut, v tem času pa je dosegel dve točki (za tri točke 0/1, za dve točki 1/1) in dodal skok ter asistenco.

Denver je brez prvega zvezdnika Nikole Jokića s 105:94 premagal Portland.