Taj Gibson Cleveland Cavaliers Chicago Bulls

Sreda, 13. 5. 2015, 19.34

Avstralec pretental sodnike in sprovociral nasprotnika?

Rabuza

Na začetku zadnje četrtine tekme med Clevelandom in Chicagom sta dogajanje na parketu začinila Matthew Dellavedova in Taj Gibson, ki je bil tudi izključen, čeprav posnetek prikazuje drugačno zgodbo.

Nekaj več kot 10 minut pred koncem tekme sta se po košu Chicaga na tleh znašla Clevelandov Matthew Dellavedova in Taj Gibson, ki se je hitreje pobral, vendar sta se z Avstralcem zapletla z nogami, po nekoliko živčnem in grobem odzivu košarkarja Bikov pa je bil zadnji tudi izključen.

Počasen posnetek je pokazal nekoliko drugačno sliko, saj se vidi, da je Dellavedova namenoma stisnil nogo Gibsona, ki pa se je odzval preveč burno. Cleveland je takrat vodil za 10 točk, na koncu pa tekmo dobil s petimi točkami prednosti (106:101) in storil velik korak k uvrstitvi v konferenčni finale, saj vodi s 3:2 v zmagah proti Chicagu.

"Nisem videl posnetka. Poskušal sem le vstati," se je jasnega odgovora izogibal Dellavedova, nič kaj zadovoljen z sodniško odločitvijo pa seveda ni bil Gibson: "Nisem ga brcnil. Stisnil mi je nogo, ko sem se poskušal rešiti, na koncu je bilo videti, kot da sem ga brcnil. Zdaj se moram ukvarjati s posledicami, pa čeprav ga nisem brcnil."

Gibson na peti tekmi ni imel svojega večera in je tekmo končal pri 10 točkah, vendar ob zelo slabim metu iz igre (12/3) in petih skokih.