Crvena zvezda Budućnost Podgorica liga ABA finale

Petek, 12. 4. 2019, 21.10

5 let

Liga ABA, finale

Crvena zvezda v drugem polčasu razbila prvake

Crvena zvezda, Budućnost, ABA liga | Crvena zvezda je dobila prvo tekmo. | Foto ABA liga

Crvena zvezda je dobila prvo tekmo.

V Beogradu je bila danes na sporedu prva finalna tekme lige ABA med Crveno zvezdo in Budućnostjo. Po izenačenem prvem polčasu so domači košarkarji v drugem polčasu stvari postavili na svoje mesto in visoko zmagali z 91:72 ter povedli z 1:0 v finalni seriji. Ekipi sta se v finalu jadranske elitne lige pomerili že lani, takrat je bila s skupnim izidom 3:1 boljša črnogorska Budućnost, ki si je tako tudi zagotovila nastop v evroligi.

V razprodani dvorani Aleksandar Nikolić se je tekma končala v korist Beograjčanov sredi tretje četrtine, ko so gostitelji v dobrih petih minutah dosegli izid 17:2 in vodstva niso več izpustili iz rok.

Najboljši v vrstah Crvene zveze je bil Billy Baron z 19 koši, Ognjen Dobrić jih je dodal 12. Na nasprotni strani jih je Norris Cole dosegel 18.

Drama v polfinalu

Crvena zvezda, ki je bila najboljša tudi v rednem delu lige ABA, je v polfinalu z 2:1 v zmagah v lokalnem derbiju ugnala ekipo Partizana, črnogorska Budućnost je na odločilni tretji tekmi v Podgorici proti zagrebški Cedeviti prevesila izid polfinalne serije v svojo korist.

Beograjski klub je do zdaj v finalnih slavil trikrat (v letih od 2014 do 2017), Budućnost pa se lahko pohvali z enim naslovom jadranskih prvakov.

Pred finalom lige ABA (video: Planet):