Nik Čemažar SP v cestnem kolesarstvu 2021

Ponedeljek, 20. 9. 2021, 13.53

SP v cestnem kolesarstvu, člani do 23 let

Zlato do 23 let spet roma na Dansko, Čemažar do 35. mesta

Johan Price-Pejtersen | Danec Johan Price-Pejtersen je novi svetovni prvak v kronometru med člani do 23 let. | Foto Guliverimage

Danec Johan Price-Pejtersen je novi svetovni prvak v kronometru med člani do 23 let.

Na kolesarskem svetovnem prvenstvu v Flandriji je danes dvojni spored. Pred kronometrom članic so se v vožnji na čas, dolgi 30,3 kilometra, merili člani do 23 let. Zlato je odšlo na Dansko, zmagal je Johan Price-Pejtersen, edini slovenski predstavnik Nik Čemažar je z zaostankom dveh minut in dveh sekund zasedel 35. mesto.

Filippo Ganna
Sportal Italijanski motor Ganna ubranil naslov svetovnega prvaka, Pogačar deseti!

Ravninski kronometer je spet postregel z visokimi povprečnimi hitrostmi, zmagovalec je progo od Knolkeja do Brugga prevozil s hitrostjo 52,7 kilometra na uro.

Drugo mesto je zasedel Britanec Luke Plapp, zaostal je deset sekund, sekundo več pa je znašal zaostanek bronastega domačina Floriana Vermerscha.

Danski tekmovalci so nadaljevali prevlado v tej kategoriji, saj so bili najboljši že četrtič zapovrstjo, na zadnjih treh prvenstvih je bil najboljši Mikkel Bjerg.

Slovenija v zadnjih letih ni imela uspeha, na prvenstvih pa v tej kategoriji že ima zmago, leta 2004 je bil najboljši Jani Brajkovič.