SP V CESTNEM KOLESARSTVU, MLADINKE

Pri mladinkah zlato v Veliko Britanijo, Slovenki daleč od vrha

Zoe Bäckstedt, Kaia Schmid, Linda Riedmann | Kaia Schmid, Zoe Bäckstedt in Linda Riedmann. | Foto Guliverimage

Kaia Schmid, Zoe Bäckstedt in Linda Riedmann.

Na ženski mladinski cestni dirki kolesarskega svetovnega prvenstva v Flandriji je zmagala Britanka Zoe Bäckstedt. Na 75 kilometrov dolgi progi je srebrno kolajno z istim časom kot zmagovalka osvojila Američanka Kaia Schmid, bron je pripadel Nemki Lindi Riedmann, ki je zaostala 57 sekund.

Slovenki sta bili daleč od vrha. Pia Galof je zaostala šest minut in 28 sekund in zasedla 57. mesto, še 15 sekund počasnejša je bila Nuša Moroz, ki se je uvrstila na 71. mesto.