Jan Polanc Remco Evenepoel

Nedelja, 23. 2. 2020, 18.14

Dirka po Algarveju

Slovenskega čudežnega dečka v Algarveju nasledil belgijski

Belgijski čudežni deček Remco Evenepoel, vodilni pred zadnjo etapo kolesarske dirke po Algarveju, je drugo letošnjo zmago na večdnevnih dirkah potrdil tudi z najhitrejšim časom na zaključnem kronometru. Na 20,3 kilometra dolgi progi je za deset sekund premagal dvakratnega zaporednega svetovnega prvaka v tej disciplini, Avstralca Rohana Dennisa.

V skupnem seštevku je evropski prvak v vožnji na čas dirko, ki jo je lani dobil Tadej Pogačar, zaključil s prednostjo 38 sekund pred Nemcem Maximilianom Schachmannom, še sekundo več je na tretjem mestu zaostal Kolumbijec Miguel Angel Lopez.

Kolesar ekipe UAE Emirates Jan Polanc, edini slovenski predstavnik, je petdnevno preizkušnjo, na kateri je bil v prvi vrsti pomočnik nekdanjemu svetovnemu prvaku Ruiju Costi, slednji je zasedel četrto mesto, končal na 15. mestu, za zmagovalcem je zaostal dve minuti in 27 sekund. V kronometru je bil 31., njegov zaostanek je znašal minuto in 21 sekund.

Za Evenepoela, 20-letnega kolesarja ekipe Deceuninck - Quick Step, je bila to jubilejna, deseta zmaga v profesionalni karieri, prvo je zabeležil junija lani. Letos je bil že najboljši tudi v skupnem seštevku dirke San Juan v Argentini.