SiolNET. Sportal Kolesarstvo
0,61

termometer

  • Messenger
  • Messenger

Rezultati 2. etape in skupna razvrstitev 25. dirke po Sloveniji

0,61

termometer

Benjamin Hill
Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Nizozemec Dylan Groenewegen (Lotto NL Jumbo) je zmagovalec 2. etape kolesarske dirke Po Sloveniji. Groenewegen je v ciljnem sprintu 152,7 kilometra dolge preizkušnje med Mariborom in Rogaško Slatino ugnal Italijana Mattea Pelucchija (Bora Hansgrohe) in Avstralca Caleba Ewana (Mitchelton-Scott). Skupno vodstvo je prevzel Avstralec Benjamin Hill.

Rezultati 2. etape (Maribor - Rogaška Slatina):

1. Dylan Groenewegen (Niz/Lotto NL Jumbo) 3:35:43
2. Matteo Pelucchi (Ita/Bora Hansgrohe) vsi isti čas
3. Caleb Ewan (Avs/Mitchelton – Scott)
4. Simone Consonni (Ita/UAE Team Emirates)
5. Manuel Belletti (Ita/Androni Giocattoli - Sidermec)
6. Mark Cavendish (VB/Dimension Data)
7. Dušan Rajović (Srb/Adria Mobil)
8. Damiano Cima (Ita/Nippo Vinni Fantini Europa Ovini)
9. Rok Korošec (Slo/My Bike - Stevens)
10. Paolo Toto (Ita/Sangemini MG.Kvis)
...
14. Borut Božič (Slo/Bahrain Merida)
15. Luka Mezgec (Slo/Mitchelton – Scott)
16. Marko Kump (Slo/CCC Sprandi Polkowice)
20. Žiga Jerman (Slo/Ljubljana Gusto Xaurum)
22. Matej Mohorič (Slo/Bahrain Merida)

27. Marcel Kittel (Nem/Katjuša Alpecin)
31. Žiga Ručigaj (Slo/Ljubljana Gusto Xaurum)
34. Jaka Primožič (Slo/Slovenija National Team)

...
Uradni rezultati/Official results

Dylan Groenewegen Sportal Dutch was fastest in Rogaška Slatina #video Dylan Groenewegen Sportal Nizozemcu etapna zmaga, zelena majica vodilnega pri ljubljanski ekipi #video

Skupna razvrstitev po 2. etapi:

1. Benjamin Hill (Avs/Ljubljana Gusto Xaurom) 7:07:33
2. Matteo Pelucchi (Ita/Bora Hansgrohe) +0:03
3. Simone Consonni (Ita/UAE Team Emirates) 0:05
4. Dylan Groenewegen (Niz/Lotto NL Jumbo) isti čas
5. Gašper Katrašnik (Slo/Adria Mobil) 0:07 
6. Jon Božič (Slo/Adria Mobil) 0:08 

7. Caleb Ewan (Avs/Mitchelton – Scott) 0:11
8. Juraj Bellan (Slk/Dukla Banska Bystrica) 0:13
9. Rok Korošec (Slo/My Bike-Stevens) 0:15
10. Luka Mezgec (Slo/Michelton-Scott) vsi isti čas
11. Mark Cavendish (VB/Dimension Data)
...
20. Matej Mohorič (Slo/Bahrain Merida) 
27. Žiga Ručigaj (Slo/Ljubljana Gusto Xaurum)
31. Jure Golčer (Slo/Adria Mobil) 
34. Tadej Pogačar (Slo/Ljubljana Gusto Xaurum)
40. Primož Roglič (Slo/Lotto NL Jumbo)

...

Nosilci majic po drugi etapi:

Zelena majica: Benjamin Hill (Avs/Ljubljana Gusto Xaurum)
Rdeča majica: Matteo Pelucchi (Ita/Bora Hansgrohe)
Modra majica: Benjamin Hill (Avs, Ljubljana Gusto Xaurum)
Bela majica: Jon Božič (Slo/Adria Mobil)

Komentarji

1

Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

  • 7klemen9 / 14.06.2018. ob 16:05 0 0

    Je pa težko objavit še generalno razvrstitev po drugi etapi? Podatki o nosilcih majic je napačen - ali popravite 'po drugi etapi', ki je bila danes ali pa popravite imena nosilcev majic po prvi etapi, kot ste objavili...

    0 0
Delite na:
Delite na: Facebook Twitter Viber Pinterest Messenger E-mail Linkedin