Nedelja, 5. 2. 2017, 17.24

Dirka po Valenciji

Quintana že na prvi dirki sezone zmagal, Roglič se ni gnal v skupnem seštevku

Nairo Quintana | Foto Reuters

Kolumbijski kolesar Nairo Quintana je v svoji prvi dirki sezone že zmagal. Kolesar Movistara je dobil petdnevno dirko po Valencii, v skupnem seštevku je za 13 sekund premagal Belgijca Bena Hermansa in za 32 sekund Italijana Manuela Sennija.

V posameznih etapah sta solidno formo pokazala tudi slovenska predstavnika Primož Roglič (Lotto-NL Jumbo) in Jan Tratnik (CCC Polkowice).

Roglič je bil v kraljevski etapi peti, enkrat je zabeležil tretje mesto, v skupnem seštevku pa se ni gnal za visokimi uvrstitvami, dirko je končal na 49. mestu in z zaostankom dobrih 17 minut.

Tratnik se je v etapah dvakrat uvrstil med najboljših 20, skupno je zasedel 63. mesto, za zmagovalcem je zaostal dobrih 26 minut.