Sreda, 20. 2. 2019, 15.05

Dirka po Omanu, 5. etapa

Polanc v Omanu napredoval do šestega mesta

Jan Polanc | Foto Žiga Zupan/Sportida

Slovenski kolesar Jan Polanc (UAE Emirates) je na dirki po Omanu dokazal, da dobro pripravljen vstopa v sezono. V peti, 152 kilometrov dolgi kraljevski etapi je z zaostankom 23 sekund za zmagovalcem kazahstanskim državnim prvakom Aleksejem Lucenkom (Astana) zasedel sedmo mesto, v skupnem seštevku pa je napredoval na šesto.

Kranjčan, ki sicer ni prvi mož ekipe in skrbi tudi za kapetana Rui Costo, Portugalec je v skupnem seštevku na četrtem mestu, pred zadnjo etapo za vodilnim Lucenkom zaostaja minuto in 14 sekund.

Drugo mesto v etapi, ki se je končala s 5,7 kilometra dolgim vzponom na Green Mountain, je z zaostankom sedmih sekund za Lucenkom zasedel eden od ubežnikov Francoz Fabien Grellier, tretji pa je bil italijanski veteran Domenico Pozzovivo, zaostal je 11 sekund. Italijan je v skupnem seštevku drugi, zaostaja 44 sekund, tretji je Španec Jesus Herrada (+0:47).

Pozzovivova pomočnika pri ekipi Bahrain Merida Domen Novak in Kristijan Koren sta tudi danes zaostala, Novak osem minut in 46 sekund, Koren pa devet minut in 16 sekund. Zasedla sta 72. in 85. mesto, v skupnem seštevku je Koren 42. (+14:41), Novak pa 51. (19:31).

Zadnja etapa sicer ne bo tako zahtevna kot peta, nekaj vzponov bo ponudilo priložnost za napad, vseeno pa strokovnjaki napovedujejo ciljni sprint glavnine.