lestvica UCI Matej Mohorič Matej Mohorič Primož Roglič Primož Roglič Tadej Pogačar Tadej Pogačar

Torek, 28. 9. 2021, 8.28

Pogačar spet najboljši, kar trije Slovenci v elitni deseterici

2

Tadej Pogačar | Tadej Pogačar je ponovno prehitel Wouta van Aerta in je na prvem mestu lestvice UCI. | Foto Guliverimage

Na najnovejši kolesarski lestvici je Tadej Pogačar vnovič skočil na prvo mesto in prehitel Belgijca Wouta van Aerta, ki je na nedavnem svetovnem prvenstvu v domovini osvojil srebrno medaljo v kronometru, medtem ko se mu cestna dirka ni izšla po željah. Primož Roglič je ostal na tretjem mestu, skok med najboljših deset je uspel Mateju Mohoriču.

Čeprav je Belgijec Wout van Aert na svetovnem prvenstvu osvojil srebrno odličje v vožnji na čas, je moral prvo mesto spet prepustiti slovenskemu kolesarju Tadeju Pogačarju. Član Jumbo-Visme namreč ni ubranil točk z zadnjega svetovnega prvenstva v Imoli, kjer je bil drugi tako v kronometru kot tudi na cestni dirki.

Primož Roglič SP
Sportal Primož Roglič spet navdušil. "Le kako ga ne imeti rad?" #video

V nedeljo je bil osrednji favorit za zlato medaljo, a na koncu krepko oddaljen od nje. Veliki zmagovalec je drugič zapored postal francoski šampion Julian Alaphilippe.

Pogačar na lestvici Mednarodne kolesarske zveze (UCI) ni izgubil točk, saj jih ni branil z lanskega prvenstva, zato se je ponovno povzpel na sam vrh. Junak Dirke po Franciji se lahko pohvali s 4.628 točkami, Wout van Aert jih ima 4.357. Na tretjem mestu je Primož Roglič s 3.249 točkami. V elitno deseterico se je zavihtel tudi Matej Mohorič, kar pomeni, da ima majhna Slovenija kar tri kolesarje v elitni deseterici. Prav nobena preostala kolesarska nacija nima niti dveh najboljših v top10.

Matej Mohorič, SP 2021
Sportal "Zdaj smo lahko vsi pametni in govorimo, kaj bi bilo lahko bolje."

Ob pogledu na lestvico držav najdemo Slovenijo na tretjem mestu (10.653 točk). Na prvem mestu je Belgija s 13.637 točkami, druga je Francija (10.710 točk).