Kristijan Koren Primož Roglič Primož Roglič Simon Špilak Dirka po Romandiji

Dirka po Romandiji, 3. etapa

Nori Roglič z izjemnim kronometrom zadržal skupno vodstvo

1

Primož Roglič | Foto Reuters

Najboljši slovenski kolesar Primož Roglič je rumeno majico vodilnega na dirki po Romandiji zadržal tudi po tretji etapi, v kateri je osvojil drugo mesto. Od člana ekipe LottoNl-Jumbo je bil v 9,9 kilometrov dolgem gorskem kronometru boljši le mladi Kolumbijec Egan Arley Bernal Gomez iz ekipe Sky, ki je Rogliča prehitel za štiri sekunde.

Po štirih dneh dirkanja in dve etapi do konca dirke ima Roglič v skupnem seštevku šest sekund prednosti prav pred Bernalom, ki je pri 21. letih zabeležil svojo največjo zmago v karieri.

Tretje mesto v etapi je zasedel Avstralec Richie Porte (BMC), ki je bil 18 sekund počasnejši od zmagovalca dneva.

Zadovoljni Roglič: Verjamem v ekipo in moje kolege

Obljublja, da bo v soboto in nedeljo dal vse od sebe. | Foto: Vid Ponikvar Obljublja, da bo v soboto in nedeljo dal vse od sebe. Foto: Vid Ponikvar "Počutim se dobro. Vesel sem za današnjo predstavo. Čestitke Bernalu. Jutri bo najtežja gorska etapa. Bo pravi izziv. Steven in drugi naši so dobro pripravljeni. Smo optimistični, borili se bomo jutri in v nedeljo. Ni nobene lahke etape," je dejal Roglič, ki pričakuje napade Skyja že v soboto. "Sobotna etapa je primerna za to. Jaz verjamem v ekipo in moje kolege. Vse bomo dali od sebe," obljublja Zasavec, ki iz boja za skupno zmago ne izključuje niti Porta ali kakšnega drugega kolesarja.

Odličen tudi Špilak, Koren daleč zadaj

Zelo dobro se je z gorskim kronometrom spopadel tudi Simon Špilak, član ekipe Katjuša-Alpecin je na koncu za zmagovalcem zaostal eno minuto in 43 sekund ter osvojil deseto mesto.

Tretji Slovenec na dirki Kristijan Koren iz Bahrain-Meride je bil 91., progo je premagal 5:46 minute počasneje kot Bernal.

V soboto peklensko težka etapa

Roglič je že na uvodnem prologu stopil na zmagovalni oder, ko je bil tretji, rumeno majico pa je oblekel naslednji dan. Prednost pred zasledovalci je danes sicer povečal, da bo moral do konca dirke še pošteno poganjati pedala.

V soboto kolesarje čaka 149,2 kilometra dolga etapa s startom in ciljem v Sionu, na poti pa jih čaka pet vzponov, od tega trije prve kategorije, po zadnjem bo tudi spust do cilja.

Tudi nedeljska zadnja etapa pa ne bo nič kaj lahka, saj tekmovalce čaka 181,8 kilometra dolga etapa s ciljem v Ženevi, vmes - sicer v prvi polovici trase - pa trije vzponi.