Kristijan Koren Luka Mezgec Simon Špilak Dirka Pariz - Nica

Sreda, 13. 3. 2019, 18.33

Pariz-Nica, 4. etapa

Nielsnu prva hribovita etapa Pariz-Nice, Kwiatkowski novi vodilni

Magnus Cort Nielsen | Danec Magnus Cort Nielsen je zmagovalec prve hribovite etape na letošnji dirki Pariz-Nica. | Foto Reuters

Danski kolesar Magnus Cort Nielsen (Astana) je bil najboljši v četrti etapi, prvi hriboviti, na dirki svetovne serije Pariz-Nica. Po 212 kilometrih je v Pelussinu slavil pred Belgijcem Thomasom De Gendtom ter Italijanoma Giuliejem Cicconejem in Alessandrom De Marchijem. Skupno vodstvo je prevzel Poljak Michal Kwiatkowski (Sky).

Četverica je bila del večje ubežne skupine, navkljub višjemu ritmu glavnine v zadnjih kilometrih pa so Nielsen, De Gendt, Ciccone in De Marchi med seboj obračunali za etapno slavo. Danec se je v zadnjem kilometru odločil za silovito pospeševanje, trojica je za trenutek zastala in Nielsen je naredil odločilno razliko. De Gendt se je podal v lov za njim, a mu je zmanjkalo sedem sekund. Ciccone in De Marchi sta zaostala 13 oziroma 18 sekund.

Med ubežniki in glavnino sta ciljno črto prečkala Francoza Lilian Calmejane in Valentin Madouas, Italijan Sonny Colbrelli je dobil šprint preostalih.

Vrhunci četrte etape:

Kwiatkowski je bil danes deseti, po štirih etapah ima v skupnem seštevku pet sekund prednosti pred Špancem Luisom Leonom Sanchezom, deset sekund zaostaja Belgijec Philippe Gilbert.

Od treh Slovencev je bil prvi na cilju Simon Špilak (Katjuša) na 68. mestu, zaostal je 6:55 minute. Luka Mezgec (Mitchelton-Scott) je bil 104., Kristijan Koren (Bahrain-Merida) 122., oba z več kot 20 minutami zaostanka. Skupno je najboljši Slovenec na 75. mestu Špilak.