Dirka po Savdski arabiji

Mezgečeve prve stopničke v sezoni

Luka Mezgec | Luka Mezgec napoveduje odlično sezono. | Foto Vid Ponikvar

Luka Mezgec napoveduje odlično sezono.

Slovenski kolesar Luka Mezgec (BikeExchange) se je odlično odrezal v četrti, 149,3 kilometra dolgi etapi dirke po Savdski Arabiji. Zasedel je drugo mesto, potem ko je bil najhitrejši v sprintu zasledovalne skupine, v katerem je premagal tudi odličnega sprinterja Nizozemca Dannyja Van Poppla in nekdanjega svetovnega prvaka Portugalca Ruija Costo.

Pred zasledovalno skupino je v cilj prišel le Belgijec Maxin Van Gils (Lotto-Soudal), ki si je priboril 40 sekund prednosti in tudi vodstvo v skupnem seštevku, v katerem ima pred zadnjo etapo 36 sekund prednosti pred Kolumbijcem Santiagom Buitragom. Mezgec, edini slovenski predstavnik, je 19., zaostaja tri minute in 30 sekund.