16. 8. 2024,
18.00

3 ure, 13 minut

Thermometer Blue 0,06
Tim Merlier Visma | Lease a Bike Jonas Vingegaard Jonas Vingegaard Bahrain Victorious Matej Mohorič Matej Mohorič Dirka po Poljski

Petek, 16. 8. 2024, 18.00

Dirka po Poljski, 5. etapa

Merlier zmagovalec pete etape, Vingegaard ostaja v vodstvu

Jonas Vingegaard | Jonas Vingegaard | Foto Guliverimage

Jonas Vingegaard

Tim Merlier je zmagovalec pete etape kolesarske dirke po Poljski. Skupno vodstvo je zadržal Jonas Vingegaard.

Olav Kooij
Sportal Nizozemcu sprinterski obračun, njegov kapetan ostaja vodilni

Na pretežno ravninski preizkušnji v okolici Katovic je v šprintu glavnine Belgijec Tim Merlier (Soudal Quick-Step) premagal rojaka Jordija Meeusa (Red Bull-BORA-Hansgrohe) in Nizozemca Olava Kooija (Visma-Lease a Bike). V skupnem seštevku je vrh ostal nespremenjen. Jonas Vingegaard (Visma-Lease a Bike) ima 19 sekund naskoka pred Italijanom Diegom Ulissijem (UAE Emirates), tretji je s še sekundo večjim zaostankom Nizozemec Vilco Kelderman (Visma-Lease a Bike).

Edini slovenski predstavnik na dirki Matej Mohorič (Bahrain Victorious), ki na Poljskem brani lansko zmago, je etapo končal v glavnini v času zmagovalca, zasedel je 33. mesto. Skupno je ostal tam, kjer je bil pred etapo, na šestem mestu, za vodilnim Dancem zaostaja 44 sekund.

Dirka po Poljski, letos že v 81. izvedbi, se bo končala v nedeljo, v soboto pa kolesarje čaka gorska etapa od Wadowic do Bukovine, dolga 183 km.

Sepp Kuss Primož Roglič Vuelta 2024
Sportal Roglič dan pred začetkom Vuelte: Miniti bo moralo še nekaj časa, da bom brez bolečin