16.32

6 let, 1 mesec

Thermometer Blue 0,22

1

Dirka od Tirenskega do Jadranskega morja Michal Kwiatkowski Primož Roglič Primož Roglič

Torek, 13. 3. 2018, 16.32

DIRKA OD TIRENSKEGA DO JADRANSKEGA MORJA, 7. ETAPA

Kwiatkowski zmagal na dirki od Tirenskega do Jadranskega morja

1

Michal Kwiatkowski | Foto zajem zaslona

Poljak Michal Kwiatkowski (Sky) je skupni zmagovalec 53. kolesarske dirke od Tirenskega do Jadranskega morja. Sedmo etapo, desetkilometrski kronometer v San Benedettu del Trontu, je sicer dobil Avstralec Rohan Dennis (BMC), deveti čas je zabeležil Slovenec Primož Roglič (LottoNL-Jumbo), ki je zaostal 18 sekund.

Nekdanji svetovni prvak Kwiatkowski je v seštevku s 24 sekundami prednosti ugnal Italijana Damiana Carusa (BMC), tretji je bil z 32 sekundami zaostanka Britanec Geraint Thomas (Sky).

Pred etapo je imel Kwiatkowski le tri sekunde prednosti pred Carusom, na tretjem pa je bil Španec Mikel Landa (+0:23), ki pa je po kronometru zdrsnil na šesto mesto.

Na kronometru je bil drugi Nizozemec Jos van Emden (LottoNL-Jumbo), ki je za Dennisom zaostal štiri sekunde, še štiri več pa je porabil tretjeuvrščeni Španec Jonathan Castroviejo (Sky).

Izmed peterice Slovencev je bil najboljši Roglič, ki je končal med deseterico. Jan Polanc (UAE Emirates) je osvojil 39. mesto (+0:42), Luka Mezgec (Mitchelton-Scott) 68. (+1:00), Kristijan Koren (Bahrain-Merida) 102. (1:27), Simon Špilak (Katjuša) pa na 132. (2:02).

Skupno je bil najvišje uvrščen Polanc, ki je na 19. mestu (+4:23), Špilak je na 27. (+8:47), Roglič na 29. (+9:01), Koren na 59. (+27:53), Mezgec pa na 92. mestu (+44:33).