26. 6. 2023,
18.45

10 mesecev

Thermometer Blue 0,31

Tom Pidcock Tour de France Tour de France Dirka po Franciji Ineos Grenadiers Egan Bernal

Ponedeljek, 26. 6. 2023, 18.45

10 mesecev

Egan Bernal

Po največji preizkušnji v življenju se vrača na Tour

Egan Bernal | Egan Bernal | Foto Guliverimage

Egan Bernal

"Pot, ki sem jo prehodil od svoje lanske januarske nesreče, je bila največja preizkušnja v mojem življenju," pravi kolumbijski kolesar Egan Bernal, ki se po treh letih vrača na Dirko po Franciji. Leta 2019 jo je osvojil, pred letom in pol pa se huje poškodoval ob trčenju v avtobus.

Egan Bernal
Sportal Egan Bernal šokiral z izjavo: Nesreča je nekaj najboljšega, kar se mi je zgodilo

Med zadnjimi je svojo ekipo za sobotni začetek kolesarske Dirke po Franciji potrdil INEOS Grenadiers. Sestavlja jo naslednja osmerica kolesarjev: Ben Turner, Carlos Rodriguez, Tom Pidcock, Daniel Martinez, Michal Kwiatkowski, Omar Fraile, Jonathan Castroviejo in Egan Bernal. Na Tour de France se torej vrača zmagovalec dirke iz leta 2019, danes 26-letni kolumbijski zvezdnik. Leta 2020 je odstopil, predlani ga ni vozil, saj je nastopil na Dirki po Italiji, lani pa se ga ni mogel udeležiti zaradi poškodb, ki jih je utrpel, ko se je na treningu v domovini zaletel v avtobus.

"Vrnitev na Tour je bil moj veliki cilj. Navdušen sem, da bom spet lahko izkusil vsak kilometer te dirke," je ob predstavitvi Ineosove ekipe za dirko, ki se v soboto začenja v španskem Bilbau, dejal Bernal. "Pot, ki sem jo prehodil od svoje lanske januarske nesreče, je bila največja preizkušnja v mojem življenju. To, da sem del letošnje ekipe za Tour, mi daje vedeti, da se vračam v svojo najboljšo formo." Nedavno je kolesaril na kriteriju po Dofineji in osvojil 12. mesto, osmi pa je bil na dirki po Romandiji.

Kapetan Ineosa na letošnjem Touru bo sicer britanski kolesar Pidcock, za skupno razvrstitev pa bo lahko dirkal tudi Kolumbijec Martinez.