Jonathan Milan Gal Glivar Matej Mohorič Matej Mohorič Dirka po Hrvaški

Torek, 27. 9. 2022, 17.09

dirka po hrvaški, 1. etapa

Mohorič ujet tik pred ciljem, zmaga njegovemu moštvenemu kolegu

1

Matej Mohorič | Matej Mohorič je tri kilometre pred koncem poskušal pobegniti, a so ga pred ciljem ujeli, tako da je končal kot sedmi. | Foto Vid Ponikvar

Zmagovalec 223,5 kilometra dolge prve etape Dirke po Hrvaški, ki je potekala od Osijeka do Ludbrega, je kolesar Team Bahrain Victorious Jonathan Milan. Najvišje od Slovencev je deževno in hladno preizkušnjo končal Gal Glivar na petem mestu. Mateja Mohoriča, ki je tri kilometre pred koncem na spustu začel pobeg, so tik pred ciljem ujeli, tako da je ciljno črto prečkal v času zmagovalca kot sedmi. Zmagovalec letošnje Dirke po Franciji Danec Jonas Vingegaard se je na dirke vrnil s 17. mestom.

Matej Mohorič Dirka po Franciji 2022
Sportal Mohorič ima pri sosedih ambicije #video

Deževna uvodna etapa Dirke po Hrvaški od Osijeka do Ludbrega se je po 223,5 kilometra ter petih urah in pol vožnje končala s ciljnim šprintom, ki je pripadel Italijanu Jonathanu Milanu (Bahrain Victorious) pred rojakoma Sacho Modolom (Bardiani CSF Faizanè) in Mircom Maestrijem (EOLO-Kometa Cycling Team).

Milanov moštveni kolega Matej Mohorič je tri kilometre pred koncem na spustu poskusil pobegniti, a ga je skupina na ravnini nekaj deset metrov pred ciljem ujela. Mohorič je zasedel sedmo mesto, še višje, na petem, pa je končal član Adrie Mobila Gal Glivar.

Primož Roglič, Vuelta 22
Sportal Konec sezone za Rogliča

Jonas Vingegaard je tekmoval prvič po slavju na Elizejskih poljanah. V cilj je prišel v času zmagovalca. | Foto: Reuters Jonas Vingegaard je tekmoval prvič po slavju na Elizejskih poljanah. V cilj je prišel v času zmagovalca. Foto: Reuters

Vrnil se je Vingegaard

Na Hrvaškem so pozdravili tudi vrnitev na tekmovanja zmagovalca letošnje Dirke po Franciji Jonasa Vingegaarda (Jumbo Visma). Danes je zasedel 17. mesto, ciljno črto je prečkal v času zmagovalca.

Kolesarje v sredo čaka 163 kilometrov dolga druga etapa med Otočcem in Zadrom, dirka pa se bo končala v nedeljo v Zagrebu.