Torek, 26. 3. 2019, 17.45

5 let

dirka po kataloniji, 2. etapa

Matthewsu etapa, De Gendt zadržal majico vodilnega

Michael Matthews | Michael Matthews je zmagovalec druge etape Dirke po Kataloniji. | Foto Reuters

Michael Matthews je zmagovalec druge etape Dirke po Kataloniji.

Avstralec Michael Matthews (Sunweb) je zmagovalec današnje druge etape na kolesarski dirki po Kataloniji. Drugo mesto je na 179,6 km dolgi preizkušnji med krajema Mataro in Sant Feliu de Guixols osvojil Španec Alejandro Valverde, tretje pa Južnoafričan Daryl Impey. Rumeno majico vodilnega je zadržal Belgijec Thomas De Gendt (Lotto Soudal).

Sportal Belgijcu prva etapa, Grega Bole na stopničkah

Njegova prednost pred drugouvrščenim Valverdejem znaša 2:47 minute, še sekundo več zaostaja absolutni junak današnje etape.

Sloviti Britanec Chris Froome (Sky), sicer štirikratni zmagovalec najbolj slovite kolesarske preizkušnje na svetu - dirke po Franciji, je zavoljo padca, ki se je zgodil 40 km pred ciljem, danes zaostal več kot 14 minut.

Špilak 42., Bole 87.

Na dirki nastopata dva Slovenca: Simon Špilak (Katjuša-Alpecin) je osvojil 42. mesto, Grega Bole (Bahrain Merida), ki je na ponedeljkovi uvodni etapi zasedel tretje mesto, pa 87. mesto (+0:29). V skupni razvrstitvi je Špilak (+2:58) na 55., Bole (+3:23) pa na 76. mestu.

Simon Špilak je končal kot 42. | Foto: Guliverimage/Getty Images Simon Špilak je končal kot 42. Foto: Guliverimage/Getty Images

V sredo bo na sporedu zahtevna 179 km dolga preizkušnja, ki se bo začela v Sant Feliu de Guixolsu, končala pa v smučarskem središču Vallter 2000.