18.41

Alberto Contador kolesarstvo

Sobota, 22. 2. 2014, 18.41

Contador do prve zmage po trinajstih mesecih

Enaintridesetletni španski kolesar Alberto Contador je zmagal v 4. etapi 40. kolesarske dirke po Algarvu (2.1). Poljak Michal Kwiatkowski je tik pred zmago v skupnem seštevku dirke. Špilak 9.

Na dirki je bila na sporedu 165 kilometrov dolga kraljevska etapa, ki se je končala z dobrima dvema kilometroma dolgim ciljnim vzponom. Etapa se je razpletla po pričakovanjih. Večino etape je bila v begu skupina kolesarjev, ki jo je glavnina ulovila še pred pričetkom ciljnega vzpona. Na slednjem je vse tekmece premagal Alberto Contador, ki je slavil prvo zmago po trinajstih mesecih. S tem se je že izenačil z dosežkom iz lanske sezone, v kateri je prav tako zmagal le enkrat. A prednost Contadorja v cilju ni bila dovolj velika, da bi prevzel majico vodilnega v skupnem seštevku. Poljak Michal Kwiatkowski je namreč za njim zaostal le 10 sekund in osvojil tretje mesto. Na drugem je etapo končal aktualni svetovni prvak Rui Alberto Costa. Slovenca Simon Špilak in Jan Polanc sta etapo končala na 13. in 28. mestu. Etapo pred koncem dirke, ki se bo končala v nedeljo, Kwiatkowski ostaja odet v majico vodilnega v skupnem seštevku. Sledita mu Contador in Costa. Simon Špilak je danes nazadoval na 9. mesto, medtem ko je Jan Polanc 25.