Sobota, 21. 7. 2018, 22.56

BENE LADIES TOUR, 2. in 3. ETAPA

Bujakova osma na kronometru in šesta skupno

Eugenia Bujak | Foto BTC City Ljubljana

Na dirki Bene Ladies v Belgiji so kolesarke v soboto odpeljale dve etapi. Odlično je nastopala tudi članica ljubljanske ekipe BTC City Eugenia Bujak, ki v skupnem seštevku dirke zaseda visoko šesto mesto.

V dopoldanski 98-kilometrski etapi se je v začetnih krogih hitro izoblikovala skupina 70 kolesark, v kateri sta bili tudi Mia Radotič in Eugenia Bujak. Ta je tudi v etapi dobila leteči cilj in tako obdržala majico. V ciljnem šprintu je bila najmočnejša Lorena Wiebes, Bujakova pa je ciljno črto prečkala na 20. mestu, Radotićeva pa na 27.

Sledil je 10-kiometrski kronometer, ki ga je dobila članica ekipe Canyon Sram Trixi Worrack. Bujakova je bila v vožnji na čas ponovno v deseterici, z 28 sekundami zaostanka se je uvrstila na odlično osmo mesto.

V skupnem seštevku je Bujakova na šestem mestu.

V nedeljo se bodo kolesarke spopadle z zadnjo, 112-kilometrsko etapa Zelzate-Zelzate.